Słówko dla klimatu26 marca 2024 Filia nr 4 – Sielec gościła młodych miłośników przyrody z sosnowieckich szkół, z okazji organizowanego w ramach akcji "Godzina dla Ziemi" konkursu recytatorskiego. Uczniowie klas I-III zaprezentowali wiersze o tematyce ekologicznej. Jury w składzie: Joanna Biesiada (instruktorka MBP w Sosnowcu) oraz Sylwia Kulicka (kierowniczka Filii nr 14 – Zagórze), miało nie lada wyzwanie, by wyłonić zwycięzców, gdyż wszyscy uczestnicy reprezentowali swoje szkoły na najwyższym poziomie, biorąc pod uwagę wybór utworu oraz interpretację, opanowanie pamięciowe, a także umiejętności aktorskie. Ostatecznie wyniki wyglądały następująco:

W kategorii klas I:

I miejsce – Emilia Kolasa (SP 23), II miejsce – Nikola Kibitlewska (SP 22), III miejsce – Zlatoslava Filenko (SP 8), Wyróżnienie – Cyprian Bednarz ( SP 22)

W kategorii klas II: I miejsce – Pola Gretkowska (Sp 23), II miejsce – Igor Bartak (SP 46), III miejsce – Tymon Godek (SP 42), Wyróżnienie – Natalia Kokosińska (SP 23)

W kategorii klas III:  I miejsce - Alicja Jamrozik (SP 8), II miejsce - Natalia Czaja (SP 42), III miejsce - Dawid Imiołek (SP 4 ), Wyróżnienie – Nina Smolarek (SP 22)

Na wszystkich uczestników konkursu czekały nagrody oraz słodki poczęstunek. W czasie obrad jury nasi goście mieli okazję obejrzeć wystawę prac podopiecznych Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu pt. „Dzieci tworzą dla klimatu”. Wystawa jest prezentowana w czytelni do 26 kwietnia – serdecznie zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję – do zobaczenia w bibliotece:)

Słówko dla klimatu  Słówko dla klimatu  Słówko dla klimatu  Słówko dla klimatu