Wiosenne wierszowanieW Kazimierzu Górniczym wiosna zawitała na dobre! Wszystko za sprawą wierszy prezentowanych przez z dzieci z kilku ościennych przedszkoli, które wzięły udział w konkursie recytatorskim „Wiosenne wierszowanie”. Z okazji pierwszego dnia wiosny i Międzynarodowego Dnia Poezji, na pięknej sali widowiskowej Przystanku Otwartej Kultury, w bajecznie wiosennych strojach, przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie, dostarczając licznie zgromadzonej widowni, wielu wrażeń i wzruszeń. Jury, z przewodniczącą panią Małgorzatą Pogodą-Mendakiewicz, miało nie lada problem, by wyróżnić i nagrodzić najlepszych. W czasie, gdy jury obradowało, dzieci witały wiosnę zagadkami, tańcem i śpiewem. Dobra zabawa oraz liczne nagrody i upominki, sprawiły, że wszyscy opuścili bibliotekę i Przystanek Otwartej Kultury w doskonałych humorach. Dziękujemy serdecznie współorganizatorom imprezy - Filii nr 11 MBP w Sosnowcu, PAL Kazimierz i POK za dekorację, nagrody i wsparcie.

Wiosenne wierszowanie  Wiosenne wierszowanie  Wiosenne wierszowanie  Wiosenne wierszowanie
 Wiosenne wierszowanie  Wiosenne wierszowanie