Marzec w Filii nr 14Znane przysłowie mówi, że „w marcu jak w garncu”, ale nie tylko pogoda za oknem płata figle i mamy raz cieplej raz chłodniej, podobnie było w naszej placówce. Oj wiele się działo…Marzec rozpoczęłyśmy od wizyty w zaprzyjaźnionym Przedszkolu nr 59, by w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, poszukać z dziećmi w bajkach wiosny. Klasa Ic z SP nr 9 gościła po raz pierwszy w naszej placówce na uroczystym pasowaniu na ucznia. Oprócz tego, że dowiedzieli się mnóstwa ciekawostek na temat biblioteki, to postanowili zaprojektować okładkę do swojej pierwszej książki. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych gościły u nas klasy IIc i IIIa z SP nr 9 oraz kl. Ia z SP nr 23, z którymi wspólnie rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych. Uczniowie rozwiązywali zagadki i łamigłówki, kolorowali koszyczki z pisankami oraz wykonywali kartki świąteczne.

Nie mogło również zabraknąć spotkania „Zagórskiego Klubu Seniora”, na którym mieliśmy przyjemność gościć panią Lilę Helenę Metrykę, autorkę wierszy oraz tłumaczkę literatury rosyjskiej. W przesympatycznej atmosferze, przy kawie i słodkim poczęstunku, pani Metryka umiliła nam wszystkim czwartkowe popołudnie czytając swoje wiersze, pochodzące m.in. z tomiku ”gdzie wzrastają flowerotyki”.

Odwiedzając naszą filię można obecnie obejrzeć wystawę prac pokonkursowych  pod hasłem „Statkiem czy na rowerze?… czyli o różnych środkach transportu". Są to prace wykonane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9. Serdeczne zapraszamy do oglądania.

Marzec w Filii nr 14  Marzec w Filii nr 14  Marzec w Filii nr 14  Marzec w Filii nr 14
 Marzec w Filii nr 14  Marzec w Filii nr 14