Tyle się dziejeW styczniu dzieci z PM nr 15 licznie przybyły na zajęcia związane z zapustami. Obejrzały prezentację multimedialną, której tematem były zwyczaje karnawałowe w Polsce i na świecie. Dzieci dowiedziały się, że w Polsce karnawał po staropolsku nazywany był zapustami lub mięsopustami. W różnych regionach Polski ostatni dzień mięsopustu jest też określany jako podkoziołek czy śledzik. W dalszej części spotkań wspólnie zabraliśmy się za wykonanie karnawałowych masek. Z kawałków brystolu i rozmaitych ozdób dzieci wyczarowały fantazyjne maski. W ruch poszły cekiny, brokat, wielobarwne piórka, plastelina oraz kredki. Podczas pracy mali artyści wykazali się kreatywnością, pomysłowością i nieograniczoną inwencją twórczą. Dzieci chętnie prezentowały gotowe dzieła, a całe spotkanie zakończyła sesja zdjęciowa w karnawałowych maskach. Ale to nie wszystko...

Uczniowie pierwszych klas SP nr 19 zostali pasowani na czytelników. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w naszej placówce. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, poznały zasady obowiązujące w bibliotece oraz dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o książki. Miały również niepowtarzalną okazję by zwiedzić całą bibliotekę i zapoznać się z księgozbiorem. Mamy nadzieję, że to wyjątkowe spotkanie zachęciło pierwszoklasistów do częstego odwiedzania naszej biblioteki.

Wszystkich naszych czytelników zachęcamy do udziału w naszej akcji czytelniczej: "Folklor - zwyczaje - obyczaje".

Tyle się dzieje  Tyle się dzieje  Tyle się dzieje  Tyle się dzieje
 Tyle się dzieje  Tyle się dzieje  Tyle się dzieje