Grudniowy czas w Filii nr 5Grudzień... święta już tuż, tuż... dlatego w bibliotece na Walcowni odbyły się "Międzypokoleniowe warsztaty piernikowe". Mile widziani byli duzi i mali, aby choć przez chwilę spokojnie usiąść razem i zrobić coś kreatywnego, a przy tym smacznego. Powstało dużo kolorowych pierniczków w kształcie choinek, aniołków, Mikołajków, ale też bardziej współczesne - logo Facebooka. Było śmiesznie, kolorowo i smacznie. We wtorek bibliotekę odwiedziły dzieci z zerówki, gdzie czekała na nich ważna misja do wykonania, a mianowicie uratować ŚWIĘT ! Jeśli myślicie, że elfy Mikołaja są grzeczne to się mylicie, a przynajmniej te które postanowiły "wyciąć" parę kawałów Świętemu. Najpierw wymieszały ubrania z tymi Pani Mikołajowej, potem ogoliły Mikołajowi brodę (na szczęście dzieci bez problemu to naprawiły i teraz na wystawie można już podziwiać brodatego Mikołaja), ale myślicie, że to koniec, otóż nie...! Musieliśmy szukać reniferów, zdejmować z choinki kiełbasy i inne nie pasujące tam elementy, segregować śmieci, a nawet śpiewać poprawnie kolędy, bo elfy zmieniły im tekst... ojjj dużo tego było, ale się UDAŁO i każdy na koniec otrzymał medal POMOCNIKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA oraz drobny upominek :)

Grudniowy czas w Filii nr 5  Grudniowy czas w Filii nr 5  Grudniowy czas w Filii nr 5  Grudniowy czas w Filii nr 5