Mikołajki O wszystkich wcieleniach Świętego Mikołaja można by pisać wiele. Dość wspomnieć, że współczesny wizerunek zawdzięczamy pewnej popularnej reklamie, która utrwaliła taką "wersję" Mikołaja. Dość szybko zapisała się ona w pamięci społeczeństwa, wypierając tym samym tradycyjny wygląd Mikołaja jako biskupa z mitrą na głowie i pastorałem w ręce. Dzisiaj jednym z symboli świąt jest charakterystyczna czapka mikołajowa: czerwona z puszystym pomponem. Święty Mikołaj gości niemal we wszystkich polskich domach 6 grudnia, zaś w Wigilię zasięg jego działania znacznie się ogranicza, gdy do pomocy wkraczają:Aniołek, Gwiazdka, Dzieciątko i Gwiazdor :) Zobaczcie jak mikołajkowe spotkania przebiegają w sosnowieckiej Bibliotece.

Filia nr 17 - Pogoń

Na naszych zajęciach z grupami szkolnymi i przedszkolnymi królował niepodzielnie Mikołaj oraz jego niesamowite renifery.

Mikołajki  Mikołajki  Mikołajki  Mikołajki

Biblioteka Młodzieżowa

W ubiegłym tygodniu w Bibliotece Młodzieżowej odbyła się zabawa mikołajkowa, w trakcie której uczniowie ze Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 30 w Sosnowcu uczestniczyli w turnieju o tytuł super pomocników Św. Mikołaja. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały choinkowe łańcuchy, rozwiązywały świąteczne łamigłówki oraz brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Punktem kulminacyjnym spotkania było uroczyste rozdanie przez Mikołaja prezentów, które sprawiło wszystkim obecnym wiele radości. Na zakończenie młodzi miłośnicy świątecznej zabawy zatańczyli z przybyłym z dalekiej Laponii gościem taniec i rozkoszowali się przygotowanym słodkim poczęstunkiem.

Wawel  Wawel  Wawel  Wawel
 Wawel