20231115 164027W środę 15 listopada odbyło się spotkanie literackie poświęcone Elizie Orzeszkowej. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu "Zaczytani w Orzeszkowej". Projekt ten, to cztery audiobooki, oparte na dziełach Elizy Orzeszkowej. Składają się na niego cztery utwory: "Marta", "Jędza", "Dwa bieguny" oraz "Cnotliwi". Każda z tych pozycji została przeczytana przez dwie zawodowe aktorki, absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu - Małgorzatę Saniak-Grabowską i Annę Kończal-Bochenek.  Przybliżony został także życiorys Elizy Orzeszkowej. Zakończeniem spotkania była rozmowa o projekcie i o tym jak wyglądała praca nad nagrywaniem audiobooków. Linki do audiobooków znajdą się na facebooku Elementu Kultury, na stronie internetowej www.elementkultury.com oraz na kanale Elementu Kultury w platformie You Tube. Projekt współfinansowany przez Miasto Sosnowiec.

orzeszkowa orzeszkowa orzeszkowa orzeszkowa
orzeszkowa