367970827 380638730953143 6168512542867251733 nPoczątek października minął w bibliotece bardzo wesoło. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 29 i 57 w Sosnowcu. Zajęcia dotyczyły Światowego Dnia Zwierząt. Uczestnicy mieli za zadanie zgadnąć, jakie osobniki mieszkające w Afryce, znajdują się na planszach oraz po odgłosach odgadnąć, które zwierzątko wydaje w danym momencie dźwięk. Na koniec dzieci pokolorowały swojego własnego słonika, słuchając bajki pt. „101 dalmatyńczyków”.

W październiku odwiedziły nas również pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jakie są różnice między biblioteką a księgarnią, jak można zapisać się do biblioteki, jakie są zasady korzystania z książek. Były także zadania do wykonania: labirynty pełne książek, odnajdywanie ukrytych książek oraz ozdobianie zakładek do książki. Dzieciaki mogły również pospacerować po bibliotece i zajrzeć do każdego zakamarka.

Z okazji nadejścia jesieni, urządziliśmy również jesienne rozgrywki dla uczniowió klasy III SP nr 45. Czekały na nich różnorodne zadania, takie jak: krzyżówki, rebusy, zagadki, jesienny alfabet i wiele innych. Za dobre odpowiedzi uczniowie otrzymywali odpowiednią ilość kasztanów. Po zliczeniu punktów okazało się, że dwie drużyny musiały zmierzyć się w dogrywce.

Z kolei przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 57 podczas jesiennych zajęć poznały jesienne kolory, dary jesieni oraz odpowiadały na jesienne zagadki. Było też poszukiwanie kasztanów ukrytych w bibliotece oraz drużynowy konkurs na rzut kasztanem do celu. Na koniec dzieciaki kolorowały liście w jesiennych barwach.

F2_zajecia F2_zajecia F2_zajecia F2_zajecia
F2_zajecia