Sztuka górą18 października 2023 w Filii nr 2 odbył się wernisaż wystawy malarskiej grupy artystycznej POINT z Czeladzkiej Pracowni Artystycznej „Akwamaryn” pt. „Sztuka górą”. Grupa Artystyczna POINT została założona w 2017 roku. Jej inicjatorami byli: Ryszard Kula oraz Krzysztof Zięcik, zrzeszający ludzi z pasją i chęcią tworzenia. Jak dotąd grupa POINT jest jedyną w Polsce grupą plastyczną, której wszyscy członkowie posługują się tą samą techniką malowania, nawiązującą do neoimpresjonizmu. Point oznacza kropkę, punkt, przy użyciu których buduje się kolorową kompozycję obrazu. Prezentowane barwne, pełne uroku obrazy, wyraźnie wyrażają osobiste preferencje ich autorów jednocześnie pokazując ich różnorodność. Podczas wernisażu odbył się pokaz fragmentów autorskiego filmu dotyczącego literatury i muzyki klasycznej w obrazach. Wystawę można oglądać do 30 listopada  2023 roku w godzinach otwarcia placówki.

Sztuka górą  Sztuka górą  Sztuka górą  Sztuka górą
 Sztuka górą