Wrzesień w Filii nr 14Po wakacyjnej przerwie odwiedziłyśmy Przedszkole Miejskie nr 59 w Sosnowcu. Tym razem przedszkolaki miały okazję poznać historię pewnego Bystrego Ciastka, które nie zawsze wierzyło w swoje umiejętności. Aż do pewnego wydarzenia, które całkiem zmieniło jego życie… Jory John oraz Pete Oswald, autorzy serii  "Smaczna banda i emocje" przygotowali dla małych czytelników mądrą, zabawną, wielopoziomową opowieść zachęcającą do rozmowy o własnych uczuciach, a także nieodkrytych talentach. Polecamy też inne tytuły z tej serii dostępne w naszej bibliotece: "Wzorowe jajo”, "Niesforne ziarenko”, "Skwaszone winogrono”.

W ramach 9. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej w naszej placówce odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy IIa z SP nr 23 w Sosnowcu – "Fredro dzieciom”. Uczniowie z prezentacji multimedialnej dowiedzieli się kim był Hrabia Fredro, czym się zajmował oraz co napisał – głównie dla dzieci. Po wysłuchaniu najbardziej znanych utworów pisarza, przyszedł czas na pracę plastyczną. Kto zgadnie, z jakiej bajki pochodzi ta ilustracja? :)

29 września obchodziliśmy wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 23 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. Z tej okazji wspólnie z zaproszonymi gośćmi mieliśmy przyjemność przeczytać uczniom klas I-II fragmenty książki Pawła Beręsewicza pt: "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”. Uczniowie słuchali z zapartym tchem „miłosnej” historii, a na końcu mieli możliwość posłuchania bicia własnego serca… Jeszcze raz dziękujemy SP nr 23 za zaproszenie:)

Wrzesień w Filii nr 14  Wrzesień w Filii nr 14  Wrzesień w Filii nr 14  Wrzesień w Filii nr 14
 Wrzesień w Filii nr 14  Wrzesień w Filii nr 14