Dzień Głośnego Czytania 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ustanowiono w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia, czyli 29 września urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska, a właśnie najmłodszym dedykowany jest ten dzień. Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania obchodzony jest m.in. w szkołach, bibliotekach, instytucjach kultury.  W rolę czytających wcielają się nauczyciele, bibliotekarze, starsi koledzy, znani aktorzy.

Z tej okazji Filia nr 2 wraz ze SP nr 45  zorganizowała konkurs głośnego czytania. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas IV – VIII. Jury oceniało uczniów pod kątem  płynności czytania, dykcji oraz rozumienia czytanego tekstu. Zainteresowanie konkursem było ogromne, a poziom uczestników bardzo wysoki. Na najlepszych czekały nagrody książkowe.

Dzień Głośnego Czytania  Dzień Głośnego Czytania  Dzień Głośnego Czytania  Dzień Głośnego Czytania
 Dzień Głośnego Czytania  Dzień Głośnego Czytania  Dzień Głośnego Czytania

Rónież z tej okazji Filia nr 13 - Maczki zaprosiła dzieci z I klasy Szkoły Podstawowej nr 37 w Sosnowcu do wspólnego głośnego czytania. Miłym zaskoczeniem było duże zaangażowanie dzieci w samodzielne czytanie "Elementarza "Beaty Ostrowickiej. Dzieci z chęcią wysłuchały czytanych opowiadań z książki pt. "365 bajek na każdy dzień". Najbardziej spodobało im się opowiadanie pt. "Kosmici z odkurzacza" oraz  "Agencja Słoń". Serdecznie zachęcamy wszystkich do wspólnego głośnego czytania naszym dzieciom.

Dzień Głośnego Czytania F13  Dzień Głośnego Czytania F13  Dzień Głośnego Czytania F13  Dzień Głośnego Czytania F13
 Dzień Głośnego Czytania F13