Wystawa malarstwa Alicji GruchałyFilia nr 1 – Środula Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy malarstwa Alicji Gruchały, która będzie prezentowana w siedzibie biblioteki przy ul. Kossaka 10a w Sosnowcu, w dniach od 1 sierpnia do 30 września 2023, w godzinach otwarcia placówki. Finisaż planowany jest na dzień 14 września 2023. Wstęp wolny.

Alicja Gruchała z wykształcenia inżynier środowiska z zamiłowania malarka. Całe swoje życie zawodowe związana była z zakładem produkcyjnym w Sosnowcu, w którym realizowała swoje ambicje w dziedzinie ochrony środowiska. Malarstwo zawsze było
obecne w jej życiu, ale tylko i wyłącznie w obrębie zainteresowań prywatnych. Od najmłodszych lat swoją wrażliwość postrzegania otaczającej jej rzeczywistości przekazywała przez swoje prace, które nigdy nie były poddane ocenie. Skupiona przez lata na życiu zawodowym, swój warsztat malarski rozwinęła dopiero po przejściu na emeryturę. Cechą charakterystyczną jej twórczości są kompozycje florystyczne oraz pejzaże. Prywatnie żona, matka i babcia, która obecnie swój wolny czas dzieli pomiędzy obowiązki rodzinne a swoją pasję.

Wystawa malarstwa Alicji Gruchały  Wystawa malarstwa Alicji Gruchały  Wystawa malarstwa Alicji Gruchały  Wystawa malarstwa Alicji Gruchały
 Wystawa malarstwa Alicji Gruchały  Wystawa malarstwa Alicji Gruchały