Dańdówka rulez - wernisaż wystawyWernisaż projektu "Dańdówka rulez" za nami. Goście dopisali, zdjęcia bardzo się podobały, paparazzi mieli ręce pełne roboty, a artystki cierpliwie pozowały do pamiątkowych fotografii. Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu na Osiedlu Kalinowa przeprowadziła roczny projekt edukacyjno-artystyczny dla młodzieży. W październiku 2022 roku uczniowie SP nr 29 zapoznali się z regulaminem projektu. Od listopada 2022 spotykali się raz w miesiącu w Bibliosferze, dyskutując na temat kolejnych miejsc w dzielnicy Dańdówka godnych poznania i sfotografowania oraz przeglądając wykonane już zdjęcia. Najlepsze, wybrane przez uczestników trafiły do finału. Ostatecznie projekt ukończyły cztery uczennice SP nr 29 - Julka Zuchajewicz, Zuzia Jochymek, Nikola Karolczyk i Emilka Margol. Projektowi przyświecała myśl Victora Hugo "Przyszłość to drzwi, a przeszłość jest kluczem". Filia MBP nr 7 zaprasza w wakacje do oglądania wystawy w godzinach otwarcia placówki.

Dańdówka rulez - wernisaż wystawy  Dańdówka rulez - wernisaż wystawy  Dańdówka rulez - wernisaż wystawy  Dańdówka rulez - wernisaż wystawy