Zajęcia teatralne"Idzie Grześ przez wieś, worek piasku niesie...". Jak wiele emocji może wyrazić jeden wierszyk dla dzieci? Odpowiedź może was zaskoczyć! Można nim przekazać wszystko, jeżeli wyobraźnia działa na pełnych obrotach! W maju przekonała się o tym nasza nieustraszona biblioteczna grupa aktorska "WARG". Nasi młodzi aktorzy posługując się tekstem tuwimowskiego wiersza, stanęli przed nie lada zadaniem, bo trudno jest przekazać publice emocje strachu lub smutku mówiąc tylko "Idzie Grześ przez wieś". Kulminacją naszych zadań były pojedynki na miecze świetlne, gdzie aktorzy łączyli prostą choreografię sceniczną z tekstem mówionym, każdy pojedynek, mimo tego, że choreografia i wymawiane słowa były identyczne, różnił się szczegółami, które mimo swojej subtelności nadawały im niepowtarzalnego błysku, którego nie odtworzy nikt inny.

Zajęcia teatralne  Zajęcia teatralne  Zajęcia teatralne  Zajęcia teatralne