Kwiecień w Filii nr 14 – ZagórzeW kwietniu grupy „Misie” i „Motyle” z Przedszkola nr 38 wybrały się na wiosenną wycieczkę do naszej biblioteki. Oglądały książeczki, poznały zasady korzystania z naszych zbiorów, a na końcu zwiedzały wszystkie zakamarki. W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom odwiedziłyśmy dwa przedszkola: PM nr 38 oraz PM nr 39. Oczywiście tematem przewodnim wybranych bajek była wiosna i budząca się do życia przyroda. Nawet wiosenne słoneczko zawitało do przedszkolnego ogrodu i umiliło słuchanie bajek. Dla klasy IIa z SP nr 9 odbyła się lekcja biblioteczna pt: ”Detektyw Pozytywka spieszy z pomocą”. Były zagadki, quizy, koło fortuny i próba charakterystyki głównego bohatera książki Grzegorza Kasdepke pt: ”Detektyw Pozytywka”, czego w efekcie powstały piękne prace plastyczne. Dla naszych seniorów odbyło się kolejne spotkanie Zagórskiego Klubu Seniora. Panie wymieniały się opiniami na temat ostatnio przeczytanych książek oraz wydarzeń kulturalnych, w których brały udział. Jak zwykle w dobrych nastrojach, przy kawie i herbatce szybko upłynął czas.

Miło nam było również po raz pierwszy gościć u nas grupy „Bystrzaki” oraz „Mądre Sówki” z Niepublicznego Przedszkola „Domowe Przedszkole” na lekcji edukacyjnej o bibliotece. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o naszej książnicy, zwiedzały całą bibliotekę i zadawały mnóstwo ciekawych pytań. Na końcu odbyła się pamiątkowa sesja fotograficzna. Naszym gościom tak się spodobała wizyta, że obiecały kolejne odwiedziny.

Kwiecień w Filii nr 14 – Zagórze  Kwiecień w Filii nr 14 – Zagórze  Kwiecień w Filii nr 14 – Zagórze  Kwiecień w Filii nr 14 – Zagórze
 Kwiecień w Filii nr 14 – Zagórze  Kwiecień w Filii nr 14 – Zagórze