Kwietniowe rozmaitości w Filii nr 15Podczas zajęć z okazji Dnia Delfina, dzieci, które odwiedziły bibliotekę, dowiedziały się wielu ciekawostek na temat delfinów i wykonały prace plastyczną z delfinem w roli głównej.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi dzieci z Zespołu Szkół nr 5 w Sosnowcu przybyły do biblioteki z misją ratowania naszej planety. Wspólnie obmyśliliśmy plan działania na podstawie książek "Śmieciogród: zero waste" oraz ekoopowieści "Ty też możesz uratować świat" Justyny Bednarek. Następnie młodzi ekolodzy, wykorzystując pojemniki po żywności i odpadki materiałów plastycznych pozostałych po innych zajęciach, zrobiły piękne, wiosenne doniczki, w których posiali nasiona warzyw, owoców i kwiatów.

Natomiast obchody Światowego Dnia Książki rozpoczęły nasz cykl "Książki artystycznej". Tworząc książki w technice kolażu, dzieci rozwijały swoją kreatywność. Mając do dyspozycji szereg różnorodnych materiałów, każdy stworzył swoją unikatową książkę.

Kwietniowe rozmaitości w Filii nr 15  Kwietniowe rozmaitości w Filii nr 15  Kwietniowe rozmaitości w Filii nr 15  Kwietniowe rozmaitości w Filii nr 15
 Kwietniowe rozmaitości w Filii nr 15  Kwietniowe rozmaitości w Filii nr 15