168146040482811 kwietnia bibliotekarka pracująca w Filii nr 19 odwiedziła dzieciaki z prywatnego przedszkola Elfik w Sosnowcu. Jeżyki i Liski dowiedziały się, co jest potrzebne do tego, żeby na świecie pojawiła się książka, jakie są rodzaje książek, w jaki sposób książki w ogóle powstają, ile osób przy nich pracuje (mnóstwo!) i gdzie można książki znaleźć. Jednym z tych miejsc była, oczywiście, biblioteka i dzieci dowiedziały się, że książki dla dorosłych mają swoje własne miejsce, podobnie jak książki dla dzieci. Dowiedziały się również, że książki są zawsze poustawiane w określonym porządku i dlaczego alfabetycznie według nazwiska autora, a nie tytułu książki oraz że rozdzielacze są naprawdę ważne i zdecydowanie nie wolno się nimi bawić :) Było miło, sympatycznie i radośnie. Z całą pewnością wkrótce spotkamy się znowu!

F19_przedszkolaki F19_przedszkolaki F19_przedszkolaki