Kolorowo i wiosennie w Filii nr 2W marcu w Filii nr 2 było wiosennie, świątecznie, kolorowo i emocjonalnie. Gościliśmy w bibliotece uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 45 oraz przedszkolaki z Przedszkoli Miejskich nr 57 i 29. Na zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Kolorów celebrowaliśmy moc kolorów oraz ich wpływu na naszą percepcję i nastrój. Nasi milusińscy poznali historię szarej myszki, która szukała kolorowej krainy. Dzieci uczyły się także mieszać kolory oraz bawiły się kolorową chustą Klanzy. Wiosenne spotkania obfitowały w wiele zabaw. Dzieci rozwiązywały wiosenne łamigłówki, brały udział w zabawie ruchowej, szukały ukrytych w bibliotece wiosennych kwiatów i motyli. Podczas zajęć o emocjach przedszkolaki poznały złość i strach oraz uczyły się jak radzić sobie z przykrymi emocjami. W trakcie zajęć wielkanocnych dzieci poznały symbole świąteczne, dekorowały gipsowe pisanki. Nie mogło zabraknąć także zabawy w  szukanie wielkanocnego zajączka, układania świątecznych puzzli oraz slalomu z jajkiem. W marcu rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny zorganizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 45 pt.: „Wielkanocny stroik”. Na konkurs wpłynęły 33 piękne i oryginalne prace.

Kolorowo i wiosennie w Filii nr 2  Kolorowo i wiosennie w Filii nr 2  Kolorowo i wiosennie w Filii nr 2  Kolorowo i wiosennie w Filii nr 2