Wernisaż kolejnych "Wojen Grafików"Wernisaż kolejnych "Wojen Grafików" w Bibliosferze za nami. Trzecia odsłona jest wyjątkowa, bo autorzy prac - Alicja Ludwichowska i Jakub Nowak postanowili, że swoje prace przeznaczają na cel charytatywny. Każda grafika to jedynie 100 zł(lub więcej jeśli tylko macie takie życzenie ☺), a zebrana suma wesprze zbiórkę dla sosnowieckiego rapera Igora Surmy, który potrzebuje sporej kwoty, by jego "nogi" służyły mu jak najdłużej.

Wernisaż kolejnych "Wojen Grafików"  Wernisaż kolejnych "Wojen Grafików"  Wernisaż kolejnych "Wojen Grafików"  Wernisaż kolejnych "Wojen Grafików"
 Wernisaż kolejnych "Wojen Grafików"

"Wojny grafików" to projekt mający na celu pokazanie jak różne mogą być spojrzenia dwójki artystów na jeden temat. Graficy sosnowieckiej Biblioteki i lokalni artyści podejmują formułę „bitwy” na swoje prace. Tym razem do bitwy stają: Alicja Ludwichowska, plastyczka i graficzka MBP w Sosnowcu oraz Jakub Nowak, artystyczny samouk, wielki pasjonat rysunku cyfrowego, multimediów i grafik. Tematem prac jest SOSNOWIEC.

Na czym polega artystyczny pojedynek? Odwiedzający wystawę głosują na wybraną grafikę, nie znając jej autora, oddając swój głos na konkretny numer. Na zakończenie wystawy głosy zostają policzone, a wygrywa artysta, którego praca zebrała ich najwięcej! Ekspozycja udostępniana będzie do 30 kwietnia 2023.

Alicja Ludwichowska - Graficzka, plastyczka odpowiedzialna za wizerunek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, w tym Zagłębiowskiej Mediateki. Projektantka szeroko pojętej grafiki użytkowej. Absolwentka ASP w Katowicach, ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych. W swoje prace, często oprócz grafiki komputerowej, wplata elementy analogowe, wychodzące z gestu ręki. Za swoje największe osiągnięcie uważa stworzenie grafiki na okładkę angielskiego zespołu The Toy Dolls.

Jakub Nowak - Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na kierunku praca socjalna oraz oligofrenopedagog, który w Warsztatach Terapii Zajęciowej prowadzi pracownię multimedialną. Choć nie posiada wykształcenia plastycznego, jako samouk realizuje swoje pasje w rysunku cyfrowym, tworząc amatorskie obrazy, plakaty i grafiki. W swoje prace często wplata ulubione motywy w postaci czarnych kotów i czerwonych pand. Prywatnie jest właścicielem czarnej jak noc kotki Megan o miodowych oczach, pasjonuje się legendami arturiańskimi i grami wideo.