Jesień w Filii nr 2Z okazji Święta Drzewa Filię nr 2 naszej Biblioteki odwiedziły dzieci z grupy Biedronek i Kukułek Przedszkola nr 57. Wspólnie rozmawialiśmy o znaczeniu drzew w przyrodzie i sposobach ich ochrony. Dzieci opowiadały o akcji sadzenia drzewek w przedszkolu oraz o tym, czym dla nich jest ekologia. Poznały części, z jakich składa się drzewo oraz cykl życia drzewa. Samodzielnie wykonały autorskie puzzle i wycinały kolorowe liście z kartonu. Nie zabrakło również zabawy ruchowej - przedszkolaki uczestniczyły w Korowodzie Jesiennych Liści. Na koniec na naszych gości czekał quiz z rozpoznawania gatunków drzew po ich liściach i owocach. Ale to nie wszystko...

Grupa „Wróbelki” z Przedszkola Miejskiego nr 57 podczas spotkania w bibliotece utrwalała wiadomości z zakresu pór roku. Dzieci poszerzały swoją wiedzę o jesieni, wykonały jesienne drzewo oraz odtańczyły jesienny taniec.

Jesień w Filii nr 2  Jesień w Filii nr 2  Jesień w Filii nr 2  Jesień w Filii nr 2
 Jesień w Filii nr 2  Jesień w Filii nr 2