WOJNY GRAFIKÓWKolejna bitwa w ramach cyklu "WOJNY GRAFIKÓW" rozpoczęta. Ponad 20 osób zagłosowało na wybraną przez siebie grafikę podczas wernisażu wystawy w Bibliosferze na Osiedlu Kalinowa. "Wojny grafików" to projekt mający na celu pokazanie jak różne mogą być spojrzenia na jeden temat. Graficy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i lokalni artyści podejmują formułę „bitwy” na swoje prace. Tym razem do walki stanęła Stella Kostyła, artystka na co dzień związana bardziej z malarstwem i Jacek Kostyła, plastyk MPB  w Sosnowcu, a prywatnie tata Stelli. Temat ich graficznych zmagań to „MIŁOŚĆ”. Jaki jest efekt tej artystycznej potyczki? Czy artyści doszli do wspólnych wniosków? - to trzeba sprawdzić samemu. "Wojny Grafików Part Two" można oglądać w godzinach otwarcia Filli nr 7 „Bibliosfera” Dańdówka przy ul. Kalinowej (pawilon) do końca października 2022.

Stella Kostyła (ur. 16 lipca 1996 w Sosnowcu) artystka, malarka, ilustratorka. Skończyła studia na kierunku malarstwo ścienne na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom obroniła w 2021 roku, obecnie mieszka i tworzy w Sosnowcu. Jej działalność skupia się na malarstwie abstrakcyjnym i ilustracjach cyfrowych, stworzyła też kilka wielkoformatowych murali.

Jacek Kostyła (ur. 8 kwietnia 1970 w Parczewie) grafik, artysta multimedialny. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jest autorem opracowań graficznych wielu książek, katalogów i czasopism. Wspólnie z żoną prowadził sosnowieckie studio sztuk plastycznych „Wytwornia”. Zawodowo obecnie projektuje grafiki użytkowe dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, w tym Zagłębiowskiej Mediateki.

WOJNY GRAFIKÓW  WOJNY GRAFIKÓW  WOJNY GRAFIKÓW  WOJNY GRAFIKÓW
 WOJNY GRAFIKÓW  WOJNY GRAFIKÓW