Delfinki i Żyrafki 009Przedszkolaki odwiedziły naszą bibliotekę ostatni raz przed wakacyjnymi przygodami. "Żyrafki" poznały żyrafę Gerarda, który nauczył się tańczyć. Dowiedziały się też ciekawostek na temat żyraf i wykonały rysunki żyrafy, która... czyta książkę ( jak to w bibliotece :-)) Niektóre dzieci próbowały naśladować żyrafy. Pokazywały jak żyrafa pije wodę lub jak drapie się po plecach. "Delfinki" dowiedziały się, że delfiny to najmądrzejsze zwierzęta na Ziemi. Poznały historię małego delfina, który wypłynął na brzeg i potrzebował pomocy ludzi, za którą potem się odwdzięczył. A na koniec spotkania wykonały kolorowe portrety delfinów. Ale to nie wszystko...

 

 

 

 

 

F4_zajęcia F4_zajęcia F4_zajęcia F4_zajęcia
F4_zajęcia    

 

 

 

 

 

 

W upalne dni czerwca spotkanie literacko–filmowe dla seniorów przeniosło nas do gorącego Meksyku: tematem spotkania była książka Caroline Bernard "Frida Kahlo i kolory życia" oraz film Julie Taymor pod tytułem "Frida". Frida Kahlo była wyjątkową kobietą i malarką. Wypadek, jaki zdarzył się w Meksyku w 1925 r. zdeterminował całe jej życie. Egocentryczna, pewna siebie, odważna. Już za życia stała się legendą. Pisze się o niej książki i kręci filmy. Jest kwintesencją meksykańskiej sztuki i symbolem niezależnej artystki. To już drugie spotkanie, na którym toczyły się gorące dyskusje o świecie sztuki. W maju rozmawialiśmy o "Dziewczynie z perłą" Tracy Chevalier. Na kolejne spotkanie zapraszamy we wrześniu.

 Spotkanie o Fridzie  Spotkanie o Fridzie  Spotkanie o Fridzie  Spotkanie o Fridzie

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do naszej biblioteki (ul. Zamkowa 9), w godzinach otwarcia placówki do zwiedzania wystawy prac Teresy Klinkiewicz. Wystawę można oglądać od 1 lipca do 30 września 2022 roku.

TERESA KALINKIEWICZ (ur. 1957), rodowita sosnowiczanka, z wykształcenia technik budowlany, obecnie na emeryturze. Nigdy nie uczyła się malować, swoje zamiłowanie do pędzla odkryła mając 7 lat. Największą przyjemność sprawia jej portretowanie ludzi. Obecna wystawa prac w Filii nr 4 – Sielec w Sosnowcu to pierwszy publiczny pokaz obrazów, które dotychczas mogły być oglądane wyłącznie przez rodzinę i znajomych.

 Wystawa Klinkiewicz  Wystawa Klinkiewicz  Wystawa Klinkiewicz  Wystawa Klinkiewicz
 Wystawa Klinkiewicz