Maj w Filii nr 5W maju w Filii nr 5 - Walcownia (ul. M. Maliny 39) z okazji 18. Sosnowieckich Dni Literatury został przeprowadzony konkurs recytatorski pt: "Co słonko widziało". Dzięki Paniom z Przedszkola nr 14 i nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej nr 20 zebrała się spora grupa chętnych dzieci, które przedstawiły swoją interpretację wierszy M. Konopnickiej, a Panie z komisji nagrodziły wszystkich uczestników. 20 maja był obchodzony Światowy Dzień Pszczoły, dlatego też biblioteka zorganizowała spotkania z zaprzyjaźnionym Przedszkolem nr 14, a także grupą "0" z Przedszkola nr 54, dotyczące tych małych pożytecznych owadów. Dzieci rozmawiały o tym, jak się zachowywać, gdy do sali wleci pszczółka, kiedy może użyć żądełka oraz co to jest kamuflaż. Były zabawy w bibliotecznym ogródku, słodkie niespodzianki, a także różne prace kreatywne. Po zajęciach dzieciaki z głośnym bzykiem odleciały do swojego przedszkola.

Maj w Filii nr 5  Maj w Filii nr 5  Maj w Filii nr 5  Maj w Filii nr 5