6Znamy już zwycięzcę pierwszej bitwy w ramach "Wojny Grafików" w sosnowieckiej Bibliosferze! W potyczce na temat światła wygrała grafika Sebastiana "Stecyka" Stecia, przedstawiająca tajemniczego perkusistę. Bohaterami pierwszej graficznej bitwy byli - Alicja Ludwichowska, graficzka, plastyczka i opiekun wizerunkowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu oraz perkusista znany bardzo dobrze w świecie muzycznym, ale też twórca grafik - Sebastian "Stecyk" Steć. Tematem ich graficznych zmagań było "ŚWIATŁO".

#wojnygrafików #wystawa #sosnowiec
Podczas prawie dwóch miesięcy trwania wystawy zwiedzający głosowali na grafikę, która najbardziej do nich przemówiła. Na midisażu 17 marca 2022 artyści uczestniczący w bitwie podjęli decyzję, że przekazują swoje prace na pomoc Ukrainie. Grafiki przeniosły się więc na chwilę do Zagłębiowskiej Mediateki i uświetniły poniedziałkowy koncert charytatywny „Biblioteka dla Ukrainy – Herojam Sława!”. Osiem z nich znalazło już nowy dom, a suma uzyskana z cegiełek trafi do potrzebujących Ukraińców. Swój głos na prace Alicji i Sebastiana oddało w sumie 50 osób!

Kolejna potyczka już we wrześniu! 😎

Wojny Grafików - midisaż - foto  Wojny Grafików - midisaż - foto  Wojny Grafików - midisaż - foto  Wojny Grafików - midisaż - foto
Grafiki Alicji Ludwichowskiej

Grafiki Alicji Ludwichowskiej  Grafiki Alicji Ludwichowskiej  Grafiki Alicji Ludwichowskiej  Grafiki Alicji Ludwichowskiej