Podsumowanie akcji Biorę w ciemnoWakacje dobiegły końca, a wraz z nimi nasza akcja promująca czytelnictwo „Biorę w ciemno!”. Jest nam ogromnie miło, że nasza zabawa spotkała się dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem Czytelników. Okazuje się, że wielu z Was lubi literackie niespodzianki, tak jak my :)

 

Gwoli przypomnienia:

"Biorę w ciemno" to akcja promująca czytelnictwo, którą MBP w Sosnowcu przeprowadziła w lipcu i sierpniu 2020, czyli w okresie wakacyjnym, urlopowym, w celu przyciągnięcia do wypożyczalni większej liczby czytelników. Głównymi założeniami akcji była próba zwiększenia liczby wypożyczanych książek oraz dostarczenie czytelnikom nieco rozrywki, a także ponowne przyzwyczajenie mieszkańców do regularnych odwiedzin w bibliotekach.

Akcja polegała na tym, że w każdej wypożyczalni na czytelników czekały tajemnicze pakiety z książkami wyselekcjonowanymi przez bibliotekarzy. Pakiety można było wypożyczyć tylko na podstawie załączonego hasła, myśli przewodniej. Wśród pakietów znalazły się zatem m.in. takie perełki jak "Lato z noblistami", "Włoskie la dolce vita", "Mroczne oblicza Meksyku", "Rycerze i księżniczki", "Gdzie ci mężczyźni", „A kuku – trup”, „Romans na receptę” czy „Zbrodnia z uśmiechem” i wiele innych. Zapakowane z należytą starannością pakiety czystych książek, zareklamowane w ciekawy i oryginalny sposób okazały się dla czytelników (w zasadzie w każdym wieku) nie lada atrakcją. Łącznie wydano 509 pakietów, a w nich 1638 książek!!! Wow!