700 książek na 70-lecieZ okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja) i jubileuszu 70-lecia Wydawnictwa Literackiego krakowska oficyna zorganizowała akcję „700 książek na 70-lecie! Wspieramy biblioteki”. Komplety 70 książek trafiły do 10 miejskich bibliotek publicznych w całej Polsce – w tym do Sosnowca! Nasi pracownicy potrzebują jeszcze chwilki na opracowanie otrzymanych książek, ale obiecujemy, że już niedługo wylądują one na bibliotecznych półkach.

Organizatorzy o akcji:

Dla wielu czytelników wyprawa do biblioteki to wciąż ulubiony, a dla niektórych jedyny możliwy sposób na kontakt z książkami – mówi Marcin Baniak, Dyrektor Działu Promocji i Kontaktów Zewnętrznych Wydawnictwa Literackiego. – Wszystkich nas łączy wspólna pasja: miłość do literatury. Naszym podarunkiem chcemy więc symbolicznie docenić wspaniałą pracę, jaką wykonują bibliotekarki i bibliotekarze na rzecz czytelnictwa w Polsce i choć trochę im w niej pomóc.

Z zaproponowanej przez Wydawnictwo Literackie listy książek pracownicy bibliotek wybrali w zależności od potrzeb swoich placówek po 70 tytułów. Do odbiorców trafiły książki tak poczytnych i lubianych autorów i autorek jak Dorota Terakowska, Orhan Pamuk, Ignacy Karpowicz, Dorota Masłowska, Anna Dziewit-Meller, Natasza Socha, Dorota Sumińska, Wojciech Orliński, Dominika Słowik, Kamil Janicki, Lars Saabye Christensen i Jerzy Pilch.

Książki zostały przekazane publicznym bibliotekom miejskim w Krakowie, Radomiu, Wrocławiu, Częstochowie, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie, Rzeszowie i Sosnowcu. Łączna suma oddziałów bibliotek biorących udział w akcji to 384 filie. Publikacje WL-u trafią zatem do czytelników korzystających z niemal 400 bibliotek w Polsce.

www.wydawnictwoliterackie.pl/wydarzenia/3449/700-ksiazek-na-70-lecie-wspieramy-biblioteki

 700 książek na 70-lecie  700 książek na 70-lecie  700 książek na 70-lecie  700 książek na 70-lecie