Mała książkaNasza biblioteka już od trzech lat włącza się w rozpowszechnianie i promowanie akcji czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek”, której organizatorem jest Instytut Książki. Akcja skierowana jest do dzieci rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem i od początku cieszy się niesłabnącą popularnością. Jej celem jest zachęcenie małych czytelników do regularnego czytania i częstego odwiedzania biblioteki. Od początku trwania kampanii, rozdaliśmy już kilkaset wyprawek, dzieciom które były już naszymi czytelnikami oraz tymi, które zapragnęły do tego grona dołączyć. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jedną z placówek biblioteki wraz z rodzicem i wyrazi chęć udziału w akcji otrzyma Wyprawkę Małego Czytelnika, składającą się z książeczki z pierwszymi czytankami oraz broszury informacyjnej dla rodzica. Od tej pory, przy każdej wizycie w bibliotece, połączonej z wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego otrzymuje jedną naklejkę na Karcie Małego Czytelnika. Po zebraniu 10 naklejek otrzymuje Dyplom Małego Czytelnika. Poniżej prezentujemy galerię dzieci, które z dumą odebrały już swoje dyplomy. Zachęcamy również do dalszego udziału w akcji!

mala_ksiazka_galeria_nowa mala_ksiazka_galeria_nowa mala_ksiazka_galeria_nowa mala_ksiazka_galeria_nowa
mala_ksiazka_galeria_nowa