Dzień Dziecka 2022 - fotoDzień Dziecka 2022 spędziliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu w niezwykle wesołym nastroju. W ofercie Biblioteki znalazły się liczne konkursy, zajęcia świetlicowe, zabawy na świeżym powietrzu, pokaz filmowy i wiele wiele innych. Sami zobaczcie jak było kolorowo i radośnie!

Zagłębiowska Mediateka

Specjalnie dla najmłodszych odbył się bezpłatny pokaz filmu animowanego "Co w duszy gra".

Dzień Dziecka 2022 - foto  Dzień Dziecka 2022 - foto

Biblioteka Młodzieżowa

W ramach obchodów Tygodnia Dziecka Biblioteka Młodzieżowa przygotowała dla swoich młodych czytelników spotkania pełne atrakcji. W trakcie zajęć dzieci z zainteresowaniem oglądały tematyczną prezentację multimedialną, rozwiązywały bajkowe łamigłówki oraz uczestniczyły w konkurencjach sprawnościowych. Na zajęciach nie zabrakło także bibliotecznego koła fortuny, warsztatów plastycznych i zabaw muzyczno-ruchowych,  Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał drobny upominek i słodką niespodziankę.

Dzień Dziecka _ Wawel  Dzień Dziecka _ Wawel  Dzień Dziecka _ Wawel  Dzień Dziecka _ Wawel

Filia nr 2 - Rudna IV

W Dniu Dziecka Filię nr 2 naszej biblioteki odwiedziły dzieci z klasy I e Szkoły Podstawowej nr 45. Dzieci wysłuchały prelekcji o historii, znaczeniu i celach Dnia Dziecka, wzięły udział w dyskusji na temat praw i obowiązków dzieci. Poznały tradycje związane z obchodami Dnia Dziecka w innych częściach świata i wykonały kotyliony, jakie zwyczajowo noszą dzieci we Francji i we Włoszech. Nie zabrakło również zajęć ruchowych – zabawy z chustą animacyjną oraz przeciągania liny. Na koniec każde z dzieci otrzymało prezent – balonowe zwierzątko.

Dzień Dziecka - foto  Dzień Dziecka - foto  Dzień Dziecka - foto  Dzień Dziecka - foto

Filia nr 3 - Klimontów

Z okazji Tygodnia Dziecka Filia nr 3 w Klimontowie gościła w swych progach dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 53. Były zajęcia plastyczne, wspólne słuchanie i śpiewanie piosenek, a na koniec słodka niespodzianka.

Dzień Dziecka 2022 - foto  Dzień Dziecka 2022 - foto  Dzień Dziecka 2022 - foto  Dzień Dziecka 2022 - foto
 Dzień Dziecka 2022 - foto

Filia nr 4 Sielec

"W Balonowie książki mają, wszyscy się na bajkach znają". Filia Nr 4, z okazji Dnia Dziecka, zamieniła się w kolorowe Balonowo. Dzieciaki bawiły się w kalambury, rozwiązywały zagadki, rywalizowały w szybkości układania puzzli i w rzucaniu lotkami do celu, wygrywały słodycze, gadżety i książeczki. A na koniec zabawy każdy uczestnik imprezy otrzymał upominek - kolorowy balon.

dzien_dziecka_f4 dzien_dziecka_f4 dzien_dziecka_f4 dzien_dziecka_f4
dzien_dziecka_f4 dzien_dziecka_f4 dzien_dziecka_f4

Filia nr 7 BIBLIOSFERA Dańdówka

Takiej zabawy w Bibliosferze jeszcze nie było, ale w końcu to Dzień Dziecka, który jest przecież tylko raz w roku!!! "Misie" i "Kotki" z Przedszkola nr 54 bawiły się wyśmienicie. Były tańce, twister, mega planszówka i gry zręcznościowe. Wcześniej jednak poznały przygody liska Fenka w bibliotece i po lekturze same zwiedziły Filię nr 7. Rozbrykany pociąg pędził przez wszystkie biblioteczne działy, a najdłuższy postój miał miejsce w dziale dla najmłodszych. Przedszkolakom było jeszcze mało, więc żywiołowo odtańczyły kilka układów tanecznych do popularnych dziecięcych piosenek. Kiedy nadszedł czas pikniku, musiały same pomalować rzekę, by piknik był jeszcze większą atrakcją. Rzeka wyszła wspaniale, a na brzegach pojawiły się kolorowe kwiaty. Nie pozostało dzieciom więc nic innego, jak usiąść nad rzeką z ciasteczkiem w ręce.

Dzień Dziecka 2022 - foto

Filia nr 15 - Mec

W ramach obchodów Dnia Dziecka Filia nr 15 – Mec gościła dzieci z Przedszkola nr 44 w Sosnowcu. Na naszych milusińskich czekało wiele atrakcji: zabawy z chustą Klanzy, kolorowanki, rozwiązywanie labiryntów i zagadek. Dzieci obejrzały też krótki filmik nt. praw dziecka i bezpieczeństwa na wakacjach. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobny upominek i słodycze.

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec

Dzień Dziecka w Filii nr 20 upłynął w miłej i radosnej atmosferze.Pogoda dopisała i zajęcia odbyły się na tarasie biblioteki. Oprócz kolorowanek oraz malowania farbami, dzieci dały upust swojej wyobraźni malując kredą po asfalcie. Wyjątkową furorę zrobiły rozgrywki planszówkowe, podczas których świetnie bawiły się nie tylko dzieci, ale również dorośli. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, by bawić się razem z nami.