Plakat - Randka w ciemno z książkąWalentynki – nie każdy je lubi, nie każdy toleruje. Ale co by było, gdyby tegorocznym Walentynkom dodać nieco suspensu, tajemnicy, odrobinę podniecającej atmosfery i – co najważniejsze – gwarancję obfitującego w emocje przeżycia literackiego? Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza wszystkich miłośników książek do udziału w akcji ”Randka w ciemno z książką” w dn. 8-13 lutego 2021.

Plakat strefa kinomana Nie od dziś wiadomo, że w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu swoje miejsce znajdą nie tylko miłośnicy literatury, ale także melo- i kinomani. Dla tych trzecich sosnowiecka Biblioteka od niemal 10 lat organizuje liczne pokazy filmowe, a w tym roku zamierza rozszerzyć dodatkowo ofertę o Seanse w Ogrodzie. To jednak nie koniec atrakcji dla miłośników X muzy…

Plakat filmowy ZSP wystawaMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu oraz Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają do Galerii Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, do zwiedzania wystawy prac uczniów dąbrowskiego „Plastyka” - „Plakat filmowy”. Ekspozycja będzie udostępniana od 22 stycznia do 5 marca 2021, w godz. otwarcia instytucji. Wstęp wolny.

Plakat o AdzieDrodzy Czytelnicy – mamy dla Was niespodziankę. Nasza Biblioteka ma zaszczyt pośredniczyć w rozpowszechnianiu wyjątkowego projektu literackiego. „Ada i jej cztery przygody” to książka napisana przez Jana Kerdena, która ukazała się nakładem Fundacji „Arka" im. Józefa Wilkonia, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Pięknie ilustrowany ebook oraz czytany przez znaną artystę Olgę Bończyk audiobook, można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej Wydawcy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygodami Ady!

Kindloteka - plakatMamy to – STEM Kindloteka w Zagłębiowskiej Mediatece z ambitnych planów, przeistoczyła się w rzeczywistą i – sami przyznajcie – bardzo kolorową pracownię multimedialną, wyposażoną w sprzęty (m.in. iPady, czytniki e-booków Kindle, robota, gry edukacyjne), dzięki którym Czytelnicy w wygodny i nowoczesny sposób będą mogli zdobywać wiedzę z interesujących ich dziedzin, czytać, programować, bawić się i konstruować.

Sztuka a prawo karne - wystawa - plakatMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu i Katedra Prawa Karnego, Prawa Karnego Procesowego i Kryminologii Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, serdecznie zapraszają do zapoznania się z ekspozycją Prof. Uwe Schefflera zatytułowaną „Sztuka a prawo karne”. Wystawa prezentowana będzie w Galerii „Pod świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki w dn. 7.01-12.02.2021 w godz. otwarcia instytucji. Wstęp wolny. Uwaga – część zdjęć zamieszczonych na planszach może być postrzegana jako drastyczna.