Plakat reklamujący głosowanie w Budżecie ObywatelskimDrodzy sosnowiczanie! Już 8 października 2021 rusza głosowanie w kolejnej – ósmej już – edycji Budżetu Obywatelskiego. Jak co roku, sosnowiecka Biblioteka ma szansę na uzyskanie dofinansowania dla kilku istotnych dla czytelników projektów. Czy otrzymamy fundusze na zakup nowości wydawniczych, klimatyzatorów, nowoczesnych czytników? Czy zmodernizujemy dla Was tereny przy bibliotekach? Wszystko w Waszych rękach! Poniżej przedstawiamy listę projektów czekających na głosy.

LINK DO GŁOSOWANIA - KLIK.

FESTIWAL PRZESTRZEŃ SŁOWA - plakatW dniach 22-29 października 2021 w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11) w Sosnowcu  odbędzie się pierwsza edycja międzynarodowego Festiwalu Przestrzeń Słowa. W ciągu ośmiu październikowych dni w Auli Zagłębiowskiej Mediateki odbędzie się 6 interdyscyplinarnychwydarzeń literacko-muzycznych, podczas których wystąpi 16 znakomitych artystów – pisarzy, poetów, muzyków i tłumaczy.

Wystawa Fundacji Brata Alberta plakat W poniedziałek 18 października 2021 o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy do Galerii „Pod świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) na wernisaż wystawy rękodzieła i kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Ekspozycja będzie prezentowana w dn. 18 października – 30 listopada 2021, w godzinach otwarcia instytucji. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Socjofobie popmorpha - wystawa Sebastiana Stecia - plakatMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza we wtorek 19 października 2021 o godz. 18.00 do Galerii Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) na wernisaż wystawy prac Sebastiana „Stecyka” Stecia - „Socjofobie Popmorpha". Wstęp wolny.

11 twarzy Brada Pitta plakatMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców bibliotecznych pokazów filmowych oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. Tym razem przyjrzymy się jedenastu odsłonom aktorskiego talentu jednego z najpopularniejszych aktorów Hollywood – Brada Pitta. W repertuarze: mroczne thrillery, romantyczne komedie, wzruszające dramaty i kostiumowe filmy akcji. Na ekranie m.in.: Morgan Freeman, Bruce Willis, Angelina Jolie, Anthony Hopkins, Robert Redford, Julia Roberts i inni. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

Zagłębiowski czwartek październik 2021Zagłębiowska Mediateka i Instytut Zagłębia Dąbrowskiego zapraszają na drugi w tym sezonie Zagłębiowski Czwartek. Tym razem będzie on poświęcony urodzonemu w Sosnowcu wybitnemu reżyserowi filmów dla dzieci i młodzieży - Stanisławowi Jędryce. Spotkanie odbędzie się 21 października 2021 o godz. 17.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.