Manewry miłosne koncertZagłębiowska Mediateka i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Katowicach zapraszają serdecznie na wielki finał karnawałowych pokazów starych polskich komedii - koncert „Manewry miłosne, czyli powróćmy jak za dawnych lat”! W piątek 1 marca 2024 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) wybrzmią takie przeboje jak np.: Całuję Twoją dłoń madame, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Spostrzegłem dzisiaj pierwszy siwy włos, Bo to się zwykle tak zaczyna, Jestem w niebie, W małym kinie. Wstęp wolny.  Zapraszamy!

Recital oparty jest na piosenkach z repertuaru Eugeniusza Bodo oraz Andrzeja Boguckiego i Mieczysława Fogga. Okraszone ciekawym komentarzem przeboje zabiorą nas w zaczarowany świat lat 20-tych i 30-tych XX w., gdzie w zadymionej kawiarni można wypić lampkę koniaku, porozmawiać o poezji albo się… zakochać. Widzowie przeniosą się w magiczny czas poprzedniej epoki, gdzie uczucia znaczyły więcej niż dzisiaj, mężczyźni obdarowywali damy kwiatami, a kobiety pozwalały skraść sobie pocałunek.

Wokaliście, Jarosławowi Tyranowi, towarzyszyć będą muzycy Akademii Muzycznej w Katowicach występujący pod nazwą – RETRO BAND.

Jarosław Tyran – aktor dramatyczny i musicalowy, związany przez wiele lat z Teatrem Muzycznym w Gliwicach, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu oraz Miejskim Teatrem w Gdyni. Od 3 sezonów związany jest także z prywatnym Teatrem Moich Marzeń.

Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed koncertem. Prosimy o punktualność! Organizator – w przypadku frekwencji przekraczającej możliwości Auli (200 miejsc) - zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia drzwi i odmówienia wstępu na koncert. Prosimy o wyrozumiałość.

Dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).