Mroźny Mikołajkowy Maraton2 grudnia 2023 o godz. 9.30 Zagłębiowska Mediateka zorganizowała wyjątkowy, mikołajkowy Familijny Pokaz Filmowy, który tym razem był dłuższy, bardziej spektakularny i zaczarowany. Na dzieci wraz z osobami towarzyszącymi, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, czekał Mroźny Mikołajkowy Maraton, czyli aż dwa wspaniałe filmy animowane, dzięki którym widzowie przenieśli się do magicznego, zimowego i rozśpiewanego świata! Dodatkowo, przed i pomiędzy filmami odbywały się gry, zabawy i konkursy dla dzieci.

 

 

 Mroźny Mikołajkowy Maraton Mroźny Mikołajkowy Maraton Mroźny Mikołajkowy Maraton Mroźny Mikołajkowy Maraton
 Mroźny Mikołajkowy Maraton Mroźny Mikołajkowy Maraton Mroźny Mikołajkowy Maraton Mroźny Mikołajkowy Maraton
 Mroźny Mikołajkowy Maraton Mroźny Mikołajkowy Maraton Mroźny Mikołajkowy Maraton Mroźny Mikołajkowy Maraton
 Mroźny Mikołajkowy Maraton Mroźny Mikołajkowy Maraton Mroźny Mikołajkowy Maraton  

 

 

 

Program wyglądał następująco:

9.30 – otwarcie Auli, animacje dla dzieci (zimowe tatuaże, zaczarowana foto-budka)

10.00 – pokaz pierwszej części filmu. Opis: Dzielna, lecz naiwna księżniczka łączy siły z nieokrzesanym handlarzem bryłami lodu oraz jego lojalnym reniferem i wyrusza w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć starszą siostrę, której niekontrolowane moce sprowadziły na królestwo wieczną zimę.

Rok produkcji: 2013. Reżyseria: Chris Buck, Jennifer Lee.

Czas pokazu – 1:48:00

11.45 – animacje dla dzieci (quiz z nagrodami, wspólne śpiewanie)

12.00 – pokaz drugiej części filmu. Opis: Obdarzona wielką mocą królowa, rządzi spokojnym królestwem, ciesząc się szczęśliwym życiem wraz z siostrą i przyjaciółmi. Jednak melodyjny głos, który słyszy tylko ona, nie pozwala jej zasnąć, zapraszając ją do zaczarowanego, znajdującego się daleko od zamku lasu. Tajemnica, która może być zagrożeniem dla królestwa, zmusza dziewczynę do wyruszenia w niebezpieczną, choć fascynującą podróż w nieznane...

Rok produkcji: 2019. Reżyseria: Chris Buck, Jennifer Lee.

Czas pokazu – 1:43:00

 

Familijne Pokazy Filmowe to cykliczna impreza obejmująca comiesięczne seanse adresowane do dzieci, młodzieży, ich rodziców i opiekunów. W repertuarze przewidziane są filmy fabularne i animowane pełne przygód, humoru i emocji, odpowiednie dla widzów w każdym wieku, dzięki czemu nasze seanse mają charakter iście familijny. Wstęp na pokazy jest jak zawsze bezpłatny.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).