Krystian ManieckiZagłębiowska Mediateka zorganizowała we wtorek 25 kwietnia 2023 spotkanie autorskie z pochodzącym z Sosnowca Autorem książki „Odwet” – Krystianem Manieckim. Spotkaniu, które odbyło się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, towarzyszyła prelekcja Autora pt.  "Historia alternatywna, a fikcja historyczna - czym to się je i dlaczego tak smakuje?". Rozmowę poprowadziła Klaudia Pluta. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu książki i zdobycia cennego autografu.

 

 Krystian Maniecki Krystian Maniecki Krystian Maniecki Krystian Maniecki
 Krystian Maniecki Krystian Maniecki Krystian Maniecki Krystian Maniecki
 Krystian Maniecki Krystian Maniecki Krystian Maniecki Krystian Maniecki
 Krystian Maniecki Krystian Maniecki Krystian Maniecki Krystian Maniecki

 

 

 

„ODWET” to alternatywna historia września 1939 r. opowiedziana krótkimi dynamicznymi ujęciami, przybierającymi czasami formę relacji. Przypadkowe spotkanie w roztoczańskich lasach szwadronu ułanów z policyjnym konwojem wiozącym trzech przestępców, zmienia losy wojny obronnej. Rozpoczyna się korowód zdarzeń, w którym kawalerzyści i złoczyńcy, naukowcy i szpiedzy, słynni Polacy i anonimowi bohaterowie jednoczą siły przeciw najeźdźcom. Prawdziwe wydarzenia i postacie przeplatają się z fikcją literacką tworząc zaskakującą mieszankę, która przypadnie do gustu nie tylko pasjonatom historii.

 

Krystian Maniecki (ur. 03.04.1975 r.)  – jak sam o sobie mówi - dziesięć lat starszy od Windowsa. Do 25. roku życia mieszkał i uczył się w Sosnowcu, gdzie ukończył również studia. Geograf z wykształcenia, podróżnik i eksplorator z zamiłowania. Od ponad 20 lat zawodowo związany z rynkiem urządzeń poligraficznych. W latach 2010-2012 redaktor naczelny czasopisma „CAD&GIS”. Copywriter i twórca scenariuszy RPG. Wielbiciel literatury fantasy i postapo. Pasjonat fortyfikacji i kolekcjoner broni białej. Swoje hobby bunkrowe dzieli z żoną i dwoma synami. Obecnie pracuje nad nową książką, której akcja toczy się w Sosnowcu. Więcej szczegółów autor zdradzi być może na spotkaniu w Zagłębiowskiej Mediatece…

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).