kwadrans dzwonek plakatZapraszamy na trzeci odcinek "Kwadransu twarzą w twarz". Tym razem naszym gościem jest Mariusz "Demon" Dzwonek, polski muzyk, gitarzysta i perkusista. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Od 1993 roku, aż do dziś, związany z formacją Frontside, której był współzałożycielem. Do tej pory nagrali razem 3 EPki oraz 9 albumów studyjnych. W 2003 roku wraz z grupą otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego - Fryderyka w kategorii album roku heavy metal za wydawnictwo "I odpuść nam nasze winy" (2002). W 2011 muzyk zajął 5. miejsce w plebiscycie Magazynu „Gitarzysta” Najlepszy gitarzysta roku 2010. Artysta działa również na polach niezwiązanych z muzyką. Jest właścicielem studia tatuażu "Rock'n'Roll", był także ekspertem w programie telewizyjnym "Druga twarz". Po kilku latach nieobecności, w roku 2023 powraca z Frontsidem na scenę!

Link do odcinka: https://www.youtube.com/watch?v=kF1wKr4DIvc

 

 

 

"Kwadrans twarzą w twarz” to pierwszy zagłębiowski talk show! Projekt ma na celu przedstawienie sylwetek naszych lokalnych, „kulturalnych” bohaterów – osób, które poprzez swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto nietuzinkowych osobowości, utalentowanych ludzi, pozytywnie zakręconych artystów. Zapraszamy do subskrybowania kanału programu youtube.com/@15twt  Wszystkie odcinki będą publikowane właśnie tam, a także na Facebooku Biblioteki oraz – w wersji audio - w popularnych serwisach podcastowych.

Autorki projektu, Alicja Ludwichowska i Klaudia Pluta - która jest równocześnie gospodarzem każdego z odcinków - zaplanowały na początek serię wywiadów z ludźmi ze świata kultury pochodzącymi z Sosnowca. Ich goście, niezależnie od dziedziny w jakiej się specjalizują, będą osobami, które zdobywają szczyty swoich możliwości, a wręcz przekraczają swe granice, nie boją się wyzwań, są kreatywni, czasem wręcz szaleni w realizowaniu swoich wizji. Łączy ich na pewno jedno – pasja i zaangażowanie w to, co robią.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).