STEM1"STEM" to skrót od angielskich wyrazów – nauka, technologia, inżynieria, matematyka. Pracownie STEM pozwalają na zdobywanie kompetencji przyszłości (takie jak: kreatywność, przywództwo i zarządzanie, elastyczne rozwiązywanie problemów czy umiejętność analizowania danych) w kreatywny i przystępny sposób. STEM bazuje na doświadczeniach, eksperymentowaniu oraz kreatywnym rozwiązywaniu problemów.


STEM Kindloteki to specjalnie zaaranżowane kreatywne i wielofunkcyjne przestrzenie, stworzone do czytania, zajęć programistyczno-robotycznych, majsterkowania, muzykowania, odkrywania i doświadczania!


Przestrzeń taka, dzięki Amazon i @cyfrowydialog, powstanie właśnie w Zagłębiowskiej Mediatece. W STEM Kindlotece będą odbywać się zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Plakat - Czytanie performatywne22 października 2020 o godz. 18.00 Zagłębiowska Mediateka zaprasza na imprezę literacko-teatralną „Czytanie performatywne” pod roboczym tytułem "Cukier, ciasto, czekolada – Tuwim,  Brzechwa, Fredro". Wydarzenie, prowadzone przez Krzysztofa Korzeniowskiego – aktora Teatru Zagłębia w Sosnowcu, odbędzie się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny.

Plakat - Hanna Śleszyńska23 października 2020 o godz. 18.00 Zagłębiowska Mediateka będzie gościć niezwykle popularną, cieszącą się ogromną sympatią widzów, aktorkę teatralną i filmową Hannę Śleszyńską. Widzowie będą mieli przyjemność zobaczyć artystkę w nieco innej roli. Aktorka zaprezentuje swój niezwykły talent wokalny w recitalu o kameralnym charakterze. W programie znajdą się przeboje ze słynnych musicali, piosenki ze spektakli, songi Bertolda Brechta, piosenki do słów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jonasza Kofty i innych znakomitych twórców, w wyśmienitej aktorskiej interpretacji, wzbogaconej wyjątkowym głosem artystki. Zapraszamy do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. UWAGA - BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Janicki plak

Spotkanie ze Stanisławem Janickim, z powodu sytuacji epidemiologicznej, zostało odwołane!

 

Plakat - 6. Sosnowiecka Jesień TeatralnaJuż 5 października 2020 rusza 6. Sosnowiecka Jesień Teatralna - interdyscyplinarny projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, który od kilku lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród zagłębiowskiej społeczności. Tematem wiodącym tegorocznej edycji będą „Różne oblicza teatru”. W programie znalazły się spektakle, koncerty, spotkania z aktorami, projekcje filmowe, warsztaty i wiele innych – niezwykle interesujących – inicjatyw. Tego nie można przegapić!

Plakat -  Maski teatralneW ramach 6. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej zapraszamy wszystkich kreatywnych seniorów do udziału w warsztatach plastycznych, związanych oczywiście z tematyką teatralną. Zajęcia odbędą się 6 października 2020 (wtorek) o godz. 17.00 w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom 0). Podczas warsztatów przedstawiona zostanie technika tworzenia masek teatralnych i karnawałowych masek weneckich.