Mediateka Skate FestiwalPrawie przez miesiąc Zagłębiowska Mediateka będzie centrum niezwykłego wydarzenia „Mediateka Skate Festival”, który odbywać się będzie na jej terenie od 3 do 30 czerwca 2024. Infrastruktura tego miejsca, na przełomie ubiegłych lat zdobyła światową sławę w środowisku deskorolkowym, dzięki licznym odwiedzinom amerykańskich drużyn oraz ich publikacji fotograficznych i filmowych na zagranicznych portalach społecznościowych.

Apostrov wspólnie z Zagłębiowską Mediateką w Sosnowcu, zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które zaprezentuje skateboarding jako zjawisko kulturotwórcze. Nie od dziś bowiem wiadomo, że deskorolka, to nie tylko forma buntu i sport miejski. Jazda na deskorolce inspirowała projektantów i miała ogromny wpływ na tak popularną dziś modę streetwearową. Od zawsze mocno związana z kulturą hip-hop, graffiti i muzyką wywierała mocny wpływ na młodzież.

Deskorolkarze przejmą Mediatekę na cały czerwiec.

Oto deskorolkowy harmonogram:

3 czerwca
17:00  Otwarcie festiwalu. Wernisaż wystawy SKATEHISTORIA.PL oraz galerii fotografii deskorolkowej

6 czerwca
17:00  Prelekcja SKATE CULTURE FOUNDATION
18:00 Pokaz filmu na dużym ekranie (MID’90 – najlepsze lata)

9 czerwca
12:00  Bezpłatne warsztaty deskorolkowe dla dzieci i młodzieży m.in. z budowy deskorolki, jej historii czy podstaw poruszania się na tego typu sprzęcie sportowym

14 czerwca
17:00  Prelekcja z gościem niespodzianką
18:00 Pokaz filmu na dużym ekranie

16 czerwca

20 czerwca
17:00 Prelekcja z Gościem niespodzianką
18:00 Pokaz filmu na dużym ekranie

22 czerwca
14:00 Warsztaty foto/dźwięk/video! STREET OF MEDIATEKA! Best Trick funbox, piramida, przeszkody od Red Bull oraz GAME OD SKATE – Nagrody rzeczowe od sponsorów oraz…. GRUBA GOTÓWKA!

23 czerwca

27 czerwca