Spotkanie autorskie z Barbarą Wicher Filia nr 5 - Walcownia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu miała przyjemność gościć rodziców z dziećmi oraz dziadków z wnukami na spotkaniu z Barbarą Wicher - autorką oraz tłumaczką książek dla dzieci i młodzieży, mieszkającą na stałe we Francji. Spotkanie odbyło się 2 sierpnia 2023 r. o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. M. Maliny 39 w Sosnowcu. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu książek z autografem. Pani Basia przeprowadziła bardzo ciekawe spotkanie, w którym uczestnicy wzięli aktywny udział podczas odgrywania scenek z książek. Były pytania, był słodki poczęstunek i kolejka po dedykację do książek od samej Autorki.

Spotkanie autorskie z Barbarą Wicher  Spotkanie autorskie z Barbarą Wicher  Spotkanie autorskie z Barbarą Wicher  Spotkanie autorskie z Barbarą Wicher

Barbara Wicher (ur. 1970 w Czeladzi) – pisarka i tłumaczka języka francuskiego, autorka książek dla dzieci. Z wykształcenia nauczycielka. Obecnie mieszka w Blois we Francji.

Wybrane publikacje:

• Seria o Tybaldzie /2003-2006/
  • Zapiski nastolatki (nie) takiej jak inne /2009/
  • Lena i Tonio, czyli świat, gdy ma się kilka lat /2014/
  • Hura! Mamy pieska! /2015/
  • Figa na wakacjach /2015/
  • Tofik u weterynarza /2016/
  • Przygody roztargnionej czarownicy /2016/
  • Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych /2017/
  • Jak zostać piratem? Wyprawa na Karaiby /2018/
  • Super Marian nad jeziorem /2018/
  • Nadia i kuce z leśnej stadniny /2022/
  • Tomo w tarapatach /2022/
  • Ada nie chce spać /2022/
  • Magiczna kłódka /2023/

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).