Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Szanownej Pani Marii Ćwierk – synowej legendarnego zagłębiowskiego dziennikarza i regionalisty Konstantego Ćwierka. Pani Maria była nie tylko nieocenionym stróżem spuścizny swego wielkiego teścia, lecz także wieloletnią przyjaciółką sosnowieckiej Biblioteki. Wiele lat temu przekazała Zagłębianom cenne pamiątki po Konstantym Ćwierku, które niejednokrotnie stały się źródłem bezcennej wiedzy i inspiracji dla regionalnych badaczy.

Pani Maria była osobą niezwykle ciepłą, uśmiechniętą, pomocną i zaangażowaną w życie naszej Biblioteki. Będzie nam brakować Jej pogody ducha, wsparcia i serdecznych zachęt do dalszej pracy upowszechniającej wiedzę o zasłużonych sosnowiczanach.

Rodzinie i Bliskim Pani Marii przekazujemy wyrazy współczucia.