MBP w Sosnowcu ponownie może się pochwalić ogromnym sukcesem. Zgłoszone do konkursów grantowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekty: „20. Sosnowieckie Dni Literatury”, „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ - lato 2024", 4. edycja "Festiwalu Przestrzeń Słowa" oraz "10. Sosnowiecka Jesień Teatralna - 10 teatrów na 10-lecie", otrzymały dofinansowania opiewające na niebagatelne kwoty: 31 780 zł, 37 500 zł, 43 700 zł, 37 436 zł. Dzięki otrzymanym dofinansowaniom, w maju odbędzie się jubileuszowa - dwudziesta! - edycja imprezy poświęconej polskiej literaturze. W wakacje Biblioteka zorganizuje kolejną niezwykle bogatą programowo akcję letnią dla dzieci i młodzieży. Tym razem tematyka akcji krążyć będzie wokół ekologii. W październiku po raz czwarty Zagłębiowska Mediateka będzie gospodarzem międzynarodowego festiwalu literacko-muzycznego, a w listopadzie ponownie przeniesiemy się w świat teatru, organizując liczne koncerty, spektakle, konkursy i spotkania z ciekawymi ludźmi.

Szczegóły projektów będą systematycznie publikowane na stronie MBP: www.biblioteka.sosnowiec.pl, ale już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowanych wydarzeniach. Wspólnie z pewnością nie będziemy się nudzić!