Drodzy Czytelnicy, Miłośnicy książek elektronicznych i nowych technologii - w związku z aktualnymi możliwościami finansowymi Biblioteki od 1 maja 2023 ograniczona zostanie ilość rozdawanych przez nas kodów dostępu do platformy LEGIMI oraz zmienią się zasady ich wydawania.

50 % puli kodów wydawane będzie Czytelnikom, którzy osobiście zgłoszą się do Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom I), w godzinach jej otwarcia.

50 % otrzymają Czytelnicy, którzy przyślą zgłoszenie drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Zgłoszenia telefoniczne nie będą już uwzględniane.

Stosując tę zasadę, w maju i czerwcu, rozdamy łącznie po 50 kodów (w maju 25+25 i czerwcu 25+25). Od lipca dysponować będziemy pulą 85 kodów na miesiąc – po 40 dla Czytelników zgłaszających się osobiście i 45 dla osób, które przyślą maila.

Jednocześnie informujemy, że nowe zasady dotyczą tylko kodów do serwisu Legimi, gdyż usługa EMPIK Go będzie przez nas świadczona tylko do końca kwietnia 2023.

Niezmienna pozostaje zasada, iż bezpłatne kody pobierać mogą tylko zarejestrowani Czytelnicy MBP w Sosnowcu, nieposiadający żadnych obciążeń konta.

Start rozdawania kodów - 1. (roboczy) dzień miesiąca.

Dokładamy wszelkich starań, aby w przyszłości ilość kodów została zwiększona, a zmiany w zasadach rozdawania kodów są odpowiedzią na liczne uwagi i prośby Użytkowników Biblioteki.