Tematem przewodnim IX edycji konkursu było SZCZĘŚCIE, które jak mawiał Albert Schweitzer – laureat Pokojowej Nagrody Nobla „to jedyna rzecz, którą się mnoży, gdy się ją dzieli”. Serdecznie zapraszamy w gościnne progi Zagłębiowskiej Mediateki na finał konkursu poetyckiego „Powiedzieć wierszem. Czym jest szczęście?”. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 13 kwietnia 2023 o godzinie 17.00 w Świecie Nauki i Fantazji w Zagłębiowskiej Mediatece przy ul. Kościelnej 11 (poziom 1).

Podczas uroczystości wszyscy uczestnicy konkursu będą mogli zaprezentować swoje utwory przed zgromadzoną publicznością, a po oficjalnej części spotkania zostaną zaproszeni do bliższego poznania budynku Zagłębiowskiej Mediateki.

Konkurs – inspirowany Międzynarodowym Dniem Szczęścia - zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 19 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sosnowcu we współpracy z Filią nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej i Zagłębiowską Mediateką w Sosnowcu, która objęła konkurs patronatem honorowym i przyznała własną nagrodę specjalną. Konkurs adresowany był do uczniów klas II i III szkół podstawowych z terenu miasta. Warto dodać, że to już IX edycja konkursu. W skład jury weszli bibliotekarze sosnowieckiej biblioteki oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 19. Każdy z jurorów typował dwa wiersze, które jego zdaniem zasługiwały na uznanie. Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Jakub Lisak (SP nr 42)

II miejsce – Zuzanna Adamczyk (SP nr 35)

III miejsce ex aequo – Malwina Krupa (SP nr 42) oraz Natalia Czaja (SP nr 42)

Wyróżnienia – Lena Romanowska (SP nr 40), Maksymilian Słyk (SP nr 42), Tomasz Danek (SP nr 42), Izabela Łukowska (SP nr 42), Lena Zwoźniak (SP nr 48)

Specjalnie wyróżnienie Zagłębiowskiej Mediateki przyznane za prostotę, szczerość i niewątpliwy urok przekazu  – Kornelia Gruszka (SP nr 35)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. Nagrodzone wiersze prezentujemy na dwutygodniowych okolicznościowych wystawach w Zagłębiowskiej Mediatece przy ul. Kościelnej 11 oraz w Filii nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 19.

Logo MBP poziome