Serdecznie zapraszamy do Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) i polecamy nową usługę, czyli wypożyczanie czytników e-booków do użytku domowego. Dzięki dofinansowaniu z Budżetu Obywatelskiego Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zakupiła 10 estetycznych i nowoczesnych urządzeń, z których mogą skorzystać czytelnicy. Zasady zamawiania, wypożyczania i rezerwowania czytników określa § 12 Regulaminu korzystania ze zbiorów i usług MBP w Sosnowcu (dokument dostępny na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl i we wszystkich placówkach MBP). Usługa jest całkowicie bezpłatna, lecz dotyczy wyłącznie pełnoletnich czytelników, posiadających aktywną kartę biblioteczną. Życzymy bezproblemowego użytkowania i przyjemnej lektury.

Czy wiesz, że w Zagłębiowskiej Mediatece możesz wypożyczyć czytnik e-booków całkowicie za darmo? W bibliotece jest dostępnych 10 urządzeń, z których mogą korzystać czytelnicy. Wypożyczenie go jest bardzo proste, wystarczy tylko aktywna karta biblioteczna oraz ukończone 18 lat i możesz cieszyć się czytnikiem w swoim domu.

Jak wypożyczyć czytnik?

Stacjonarnie:

1. Przyjdź do Zagłębiowskiej Mediateki i zgłoś się do działu multimediów ze swoją aktywną kartą biblioteczną. Warto sprawdzić na stronie czy czytnik jest dostępny.

Online:

1. Zaloguj się do swojego konta na e-katalogu.
2. W wyszukiwarce wpisz “inkBOOK”
3. Przy pozycji “CZYTNIK E-BOOKÓW inkBOOK Calypso Plus Black” kliknij przycisk “SZCZEGÓŁY”
a. Jeśli czytnik jest dostępny - możesz go od razu zamówić
b. Jeśli każde z urządzeń jest niedostępne, możesz go zarezerwować.
4. Czytnik będzie czekał na Twój odbiór w Zagłębiowskiej Mediatece w dziale multimediów. Odbiór będzie możliwy w ciągu 3 dni.

Okres wypożyczenia czytnika to 28 dni, a jeśli spodobało Ci się urządzenie istnieje możliwość jednej prolongaty tego okresu za darmo. Gdy już posiadasz czytnik, możesz skorzystać z dowolnego e-booka z naszego katalogu (E-KATALOG). Możesz również się zalogować do swojego konta Legimi lub dowolnego innego serwisu subskrypcyjnego i korzystać ze swoich prywatnych plików. Pamiętaj, aby przed zwrotem usunąć wszystkie swoje dane z urządzenia!

Czytniki ebooków  Czytniki ebooków  Czytniki ebooków