Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty pracy na stanowisko pracownika obsługi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu.

OFERTA PRACY - PRACOWNIK OBSŁUGI

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. GUSTAWA DANIŁOWSKIEGO W SOSNOWCU – SOSNOWIEC, ŚLĄSKIE

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Sprzątanie pokoi biurowych: mycie mebli, odkurzanie wykładzin oraz sprzętu elektronicznego,
  • Segregacja i wyrzucanie śmieci ze wszystkich pomieszczeń,
  • Odkurzanie mebli tapicerowanych oraz wykładzin,
  • Zamiatanie i mycie holi, korytarzy na wszystkich poziomach budynku,
  • Mycie wszystkich drzwi drewnianych, oszklonych wewnętrznych i zewnętrznych
  • Mycie toalet, uzupełnianie mydła, papieru toaletowego i ręczników – wg potrzeb.
  • Czyszczenie księgozbioru w magazynie oraz w agendach
  • Mycie ławek, koszy i popielnic zlokalizowanych na zewnątrz budynku
  • Wygaszanie świateł, wyłączanie podgrzewaczy wody i zamykanie pomieszczeń po zakończeniu pracy.
  • Pełnienie zastępstwa w obrębie wszystkich placówek należących do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.
  • Wykonywanie innych czynności zleconych przez przełożonych.

Ponadto jest Pan/Pani zobowiązany/a do:

  • właściwego wykonywania przydzielonych obowiązków,
  • przestrzegania w pracy obowiązujących norm prawnych, instrukcji i zarządzeń,
  • realizacji zadań służbowych poza miejscem wykonywania pracy na polecenie bezpośredniego przełożonego,
  • przestrzeganie dyscypliny pracy, zasad bhp i p. poż.,
  • przestrzeganie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych,
  • przestrzegania zasad dotyczących oszczędnej gospodarki środkami czystości, energią elektryczną i innymi.

WYMAGANIA:

  • samodzielność i bardzo dobra organizacja pracy,
  • dokładność i skrupulatność przy wykonywaniu powierzonych zadań,
  • mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku.

OFERUJEMY:

  • Wynagrodzenie brutto:  3 010,00 PLN + dodatek stażowy
  • System wynagradzania: miesięczny
  • Pierwsza umowa na czas okres próbny

INFORMACJE:

  • Miejsce pracy: Zagłębiowska Mediateka ul. Kościelna 11 , 41-200 Sosnowiec, woj. śląskie
  • Wymiar etatu: 1
  • Zmianowość: dwie zmiany: I zmiana 6.00-14.00, II zmiana 13.00-21.00
  • Zatrudnienie od zaraz: TAK
  • Dane kontaktowe: Miejska Biblioteka Publiczna im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu, ul. Kościelna 11, 41-200 Sosnowiec, woj. śląskie

SPOSÓB APLIKOWANIA:

Wykaz niezbędnych dokumentów i oświadczeń:

  • Podanie o przyjęcie do pracy z aktualnymi danymi kontaktowymi, kierowane do Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu,
  • CV wraz ze zdjęciem osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  • Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • Oświadczenia kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji.

Dokumenty, z wyjątkiem kopii dokumentów potwierdzających wykształcenie, winny być podpisane własnoręcznie przez kandydata. Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu rekrutacji mogą zwrócić się o zwrot złożonych dokumentów pisemnie na adres jak wyżej lub telefonicznie pod numerem telefonu 32 266 33 96 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 15:00, w terminie do dnia 4 lutego 2022 r. Po upływie wskazanego wyżej terminu podania o pracę wraz z załączonymi dokumentami zostaną komisyjnie zniszczone.

Uwaga: w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego termin przeprowadzenia rekrutacji może ulec zmianie, jak również Dyrektor zastrzega sobie prawo do odwołania konkursu bez podania przyczyny. Zawiadomienie o ewentualnej zmianie terminu lub odwołania rekrutacji nastąpi na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Biblioteki.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób ubiegających się o zatrudnienie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu

Biblioteka spełniając obowiązek informacyjny wynikający  z Ustawy o ochronie danych osobowych       z dnia 10 maja 2018 r. oraz z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchyleniu dyrektywy 95/46/WE przetwarza następujące dane z określeniem celu ich przetwarzania:

Dane wymagane w związku z ubieganiem się kandydata o pracę w Bibliotece: imiona i nazwisko, data urodzenia, dane kontaktowe (wskazane przez osobę ubiegającą się o pracę), wykształcenie, kwalifikacje zawodowe, przebieg dotychczasowego zatrudnienia (pracodawca żąda tych danych, gdy jest to niezbędne do wykonywania pracy określonego rodzaju lub na określonym stanowisku), dodatkowe dane (jeżeli prawo, lub obowiązek ich podania wynika z przepisu prawa) oraz inne dane osobowe (są to dane, które osoba ubiegająca się o zatrudnienie wpisuje dobrowolnie i wyraża zgodę na ich przetwarzanie przez pracodawcę w celach rekrutacyjnych). Dane te przetwarzane są przez Bibliotekę w celu realizacji procesu rekrutacyjnego (art. 6 ust. 1 lit. b i c oraz f, art. 9 ust. 2 lit. b RODO). Podstawa prawna – Kodeks pracy, Ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją;

Dane wymagane do weryfikacji osób, które będą pracowały z dziećmi, w rejestrze przestępców seksualnych: Imię i nazwisko, nazwisko rodowe, data urodzenia, imiona rodziców, PESEL (art. 6 ust. 1 lit. c RODO). Podstawa prawna - art. 21 ustawy z dnia 13.05.2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym.

Każdy kandydat ubiegający się o pracę w MBP w Sosnowcu ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia danych i wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Dane osobowe kandydatów ubiegających się o pracę w MBP w Sosnowcu będą przechowywane w okresie niezbędnym do spełnienia celu, dla którego zostały zebrane  (maksymalnie 3 miesiące), dane mogą być również przechowywane w celach archiwalnych, zgodnie  z obowiązującymi przepisami. Okres przechowywania w Bibliotece danych osobowych w większości przypadków wynika z Jednolitego rzeczowego wykazu akt Miejskiej Biblioteki PubliczneJ im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu.

W przypadku wyrażenia zgody na wykorzystanie przez Bibliotekę innych danych osobowych (są to dane, które osoba ubiegająca się o zatrudnienie wpisuje dobrowolnie  i wyraża zgodę na ich przetwarzanie przez pracodawcę w celach rekrutacyjnych), ubiegający się o pracę w MBP w Sosnowcu ma prawo do jej wycofania w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Biblioteka udostępnia dane osobowe podmiotom upoważnionym na podstawie przepisu prawa lub takim, z którymi administrator zawarł umowę powierzenia. Przykładowo są to firmy świadczące usługi: monitoringu wizyjnego, hostingowe strony internetowej.

Dane osobowe kandydatów ubiegających się o pracę w MBP w Sosnowcu nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane, chyba że takie działanie jest dozwolone przepisami prawa, które przewidują właściwe środki ochrony praw i wolności osoby, której dane dotyczą.