Gdy dorosnę konkurs2Kim chciałabyś/chciałbyś zostać w przyszłości? Występującą na największych scenach świata wokalistką? Niosącą pomoc wszystkim potrzebującym lekarką? Laureatem Pokojowej Nagrody Nobla? A może najsłynniejszym tenisistą wszech czasów? Puść wodze fantazji, poszybuj myślami wysoko, wysoko, wyobraź sobie wymarzoną ścieżkę kariery lub cel, którego osiągnięcie przyniosłoby Ci najwięcej frajdy i satysfakcji. Masz już pomysł? Teraz złap za kredki lub farby i przenieś swoje marzenie na kartkę papieru. Zgłoś swoją pracę do konkursu plastycznego„Gdy dorosnę zostanę...”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu i wygraj wspaniałe nagrody. Regulamin i kartę zgłoszeniową tej kreatywnej zabawy znajdziesz na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl Dodatkowo – najlepsze prace zostaną powiększone, zaaranżowane graficznie i będą prezentowane w formie wystawy w Zagłębiowskiej Mediatece przez całe wakacje 2023. Zatem jest o co walczyć!

Sponsor części nagród: Laserhouse - Laserowe Centrum Rozrywki w Sosnowcu.

Konkurs fotograficzny FANTASTYKA2023Zagłębiowska Mediateka – Organizator projektu Fantastyka 2023 – serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe do udziału w konkursie na kolaż fotograficzny „Fantastyka 2023: Cosplay niskokosztowy". Zachęcamy do zapoznania się z poniższym regulaminem. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne!

Konkurs literacki FANTASTYKA2023Zagłębiowska Mediateka – Organizator projektu Fantastyka 2023 – serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe do udziału w konkursie na opowiadanie utrzymane w stylistyce cyberpunkowej lub postcyberpunkowej „Fantastyka 2023: Więcej niż człowiek". Zachęcamy do zapoznania się z poniższym regulaminem. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne!

ZM Ekośmieci plakatMiło nam poinformować, że laureaci konkursu „Pomysły dzieci na eko śmieci", organizowanego w Zagłębiowskiej Mediatece, z okazji Światowego Dnia Recyklingu zostali wybrani. Konkurs polegał na wykonaniu upominków dla bliskiej osoby z materiałów nadających się do recyklingu. Wybór najlepszych prac był niezwykle trudny. W konkursie wzięło udział 42 uczestników. Wszystkie prace były wyjątkowe i prezentowały ciekawe pomysły na wykorzystanie przedmiotów, które na pierwszy rzut oka można uznać za bezużyteczne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy pomysłowości. Wyniki prezentujemy poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

Klasykodnowa plakat F7Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu dla młodzieży "#KLASYKODNOWA". Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i życzymy powodzenia!

wyjdź z ukrycia plakat ZM8 maja 2023, jak co roku, rozpoczyna się kolejna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - w tym roku pod hasłem „Moja. Twoja. Nasza Biblioteka”. 8 maja Zagłębiowska Mediateka startuje również z kolejną edycją konkursu literackiego „Wyjdź z ukrycia”. Rok 2023 ma dla nas, bibliotekarzy, ale także naszych czytelników wyjątkowe znaczenie - w tym roku odbywa się XX edycja Tygodnia Bibliotek, 5. edycja konkursu literackiego „Wyjdź z ukrycia”, a Zagłębiowska Mediateka będzie obchodzić 17 czerwca 2023 piątą rocznicę swojej działalności. Tym mocniej zachęcamy wszystkich pisarzy amatorów, poetów i wielbicieli książek z całego Zagłębia Dąbrowskiego do wzięcia udziału w konkursie. Otwórzcie swoje szuflady, przejrzyjcie pliki w komputerach i wyślijcie do Zagłębiowskiej Mediateki swoje prace - opowiadanie lub wiersz. Tematyka prac jest dowolna. Nie zapomnijcie zapoznać się z regulaminem, w tym roku są w nim pewne ciekawe zmiany ;) Krótko mówiąc - wyjdźcie z ukrycia!