Z przyjemnością informujemy, że przedwakacyjny konkurs plastyczny „Gdy dorosnę zostanę…”, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu, cieszył się ogromnym powodzeniem wśród dzieci, chcących pochwalić się swoimi marzeniami i planami na przyszłość. Na konkurs wpłynęło 195 prac z całej Polski. Wśród wymarzonych karier zawodowych dzieci najczęściej wybierały profesje takie jak: strażak, weterynarz, kucharz, malarz, lekarz, policjant czy fryzjer. Ale nie zabrakło dentystów, bibliotekarzy, architektów, księgowych i prezydentów. Po długich obradach, Jury postanowiło nagrodzić prace następujących uczestników:

 

Kategoria 6-9 lat:

1. miejsce – Karolina Szabat z Biłgoraju

2. miejsce – Lena Duda z Lęborka

3. miejsce – Barbara Milan z Piły

Wyróżnienie – Yaroslava Shevelieva z Piły

Wyróżnienie – Wiktoria Buchowska z Lęborka

Wyróżnienie zbiorowe – Dzieci z Pracowni Działań Twórczych Katarzyny Książyk w Serocku

 

Kategoria 10-12 lat:

1. miejsce – Igor Wielomek z Płazy

2. miejsce – Zofia Leliwa-Malińska z Warszawy

3. miejsce – Lena Stefańczyk z Dębicy

Wyróżnienie – Hanna Przygocka z Lęborka

Wyróżnienie zbiorowe – Dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy – dyplomy i nagrody prześlemy pocztą.

Dodatkowo, najciekawsze prace zostaną plastycznie zaaranżowane przez plastyka MBP i pokazane podczas pokonkursowej wystawy, prezentowanej przez całe wakacje w Galerii „Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu).

Wernisaż wystawy odbędzie się w środę 5 lipca 2023 o godz. 13.00. Zapraszamy!

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).