Drodzy Czytelnicy, zostaliśmy zasypani pracami plastycznymi z całej Polski. Na konkurs „Oswojone strachostwory”, organizowany w ramach akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką”, nadesłaliście ponad 100 arcyciekawych obrazków. Wybór najpiękniejszych i najbardziej kreatywnych był naprawdę trudny. Jednakże regulamin to regulamin, w związku z czym z radością ogłaszamy następujące wyniki:

 

Kategoria wiekowa 6-10 lat:

Miejsce 1. – Maya Toth, lat 8

Miejsce 1. – Kaja Duduś, lat 9

Miejsce 2. – Kinga Kusztal, lat 9

Miejsce 3. – Alicja Lasak, lat 7

Wyróżnienia:

Zosia Śliwka, lat 9

Mela Troc, lat 9

Lena Leoniuk, lat 8

 

Kategoria wiekowa 11-15 lat:

Miejsce 1. – Nicola Sosnowska, lat 13

Miejsce 2. – Natalia Smieszkoł, lat 13

Miejsce 2. – Adia Stępień, lat 14

Miejsce 3. – Adam Szram, lat 12

Miejsce 3. – Patrycja Dylewska, lat 13

Wyróżnienia:

Maja Świętanowska, lat 12

Gabryś Godyń, lat 14

 

Dodatkowo, niektóre prace lub ich fragmenty, mimo iż nie zdobyły wyróżnień ani nagród, zostały wykorzystane podczas komponowania pokonkursowej wystawy.

Oto autorzy niniejszych prac:

Gabrysia Derehajło, lat 11

Natalia Ostrowska, lat 15

Zuzanna Ludwichowska, lat 8

Maciej Milner, lat 16

Taisa Mowlik, lat 12

Amanda Pawluk, lat 8

Wiwianna Wesołowska, lat 9

Laura Smoczyńska, lat 8

Maja Babiarz, lat 10

Patrycja Biełach, lat 10

Zuzanna Grzybowska, lat 10

Zosia Ostapiuk, lat 8

Magdalena Gerez, lat 7

Małgosia Olesińska, lat 8

Maja Kubica, lat 8

Zofia Pluta, lat 8

Julia Ogłódek, lat 10

Marta Kucharska, lat 9

Ania Kmita, lat 6

 

Serdecznie gratulujemy!

Rozdanie nagród odbędzie się podczas finału akcji letniej, w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, w dniu 31 sierpnia 2022 r.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania pokonkursowej wystawy „Oswojone strachostwory”, w której twórczo wykorzystaliśmy nadesłane przez dzieci prace. Ekspozycja udostępniana jest nieodpłatnie w Galerii „Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, od 1 lipca do 31 sierpnia 2022, w godzinach otwarcia placówki.

 

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Partnerami akcji są: Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Agencja Autorska Autograf z Łodzi, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Sosnowcu, Księgarnia Świat Książki w Sosnowcu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu.

Patronat medialny: TVS, Wyborcza.pl, Kurier Miejski, Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, Nakanapie.pl, MiastoDzieci.pl, SilesiaDzieci.pl, RodziceDzieci.pl

Część nagród fundują: Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Kino Helios w Sosnowcu, Laserhouse w Sosnowcu, JumpMax Sosnowiec, DVDmax.pl Sp. z o.o. z Konina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

MKiDN kolor