bibliotalk plakatJuż jest! Trzeci odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki (już lada moment) lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Majowy odcinek „Bibliotalku” poświęcony został samotnym wyprawom w najdalsze zakątki świata. W roli gościa wystąpił Bartłomiej Majzel, podróżnik, poeta, radiowiec, specjalista ds. promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Bartłomiej Majzel, ur. 1974 r – Poeta, dziennikarz radiowy, podróżnik, recenzent literacki, krytyk muzyczny i wieloletni organizator imprez artystycznych. Absolwent kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. Współtwórca m.in legendarnej imprezy poetyckiej odbywającej się od 25 lat w Katowicach pn. "Zbieg Poetycki NaDziko". Opublikował 5 tomów poetyckich „Robaczywość” (Bydgoszcz 1997), „Bieg Zjazdowy” (Kraków 2001), „Biała Afryka” (Wrocław 2006), „Doba Hotelowa” (Wrocław 2009), "Terror" (Poznań 2015). Otrzymał m.in. Nagrodę Czterech Kolumn Literackich, był też nominowany do Paszportu Polityki. Publikował w wielu czasopismach i antologiach polskich i zagranicznych (m.in. Alerted State – New Polish Poetry i wielu innych). Jego wiersze tłumaczone były m.in. na angielski, walijski, szwedzki, włoski, bułgarski, serbski, czeski, słowacki, słoweński. Reprezentował Polskę na wielu międzynarodowych festiwalach literackich m.in. w Słowenii, Walii, Anglii, na Ukrainie, w Luksemburgu. Jest współtwórcą Trupy Poetyckiej NaDziko. Przez 16 lat prowadził autorską audycję muzyczną „Karawana” w Radiu eM. Współpracuje z Dwójką - Polskie Radio. Podróżował m.in. po Ghanie, Togo, Beninie, Etiopii, RPA, Mongolii (m.in. przeszedł tam Pustynię Gobi), Indonezji, Laosie, Wietnamie, Kambodży, Birmie, Bangladeszu, Indiach, Syrii, Jordanii, Iranie, Algierii i wielu innych, a podróżnicze reportaże publikował m.in. w Tygodniku Powszechnym. W roku 2021 ukaże się jego najnowsza książka "Nagonka".

Bezpośrednie linki:

Link do podcastu na Anchor.fm: KLIK

Link do podcastu na Spotify: KLIK

„Bibliotalk” to najnowszy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Gospodarzem audycji jest Patryk Maciocha – pracownik działu Multimediów Zagłębiowskiej Mediateki. W podcaście rozmawiamy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

„Bibliotalk” nie jest kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej Biblioteki skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń. Audycje publikowane są raz w miesiącu.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).