Bibliotalk - plakat reklamujący podcastJuż jest! Pierwszy odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). W lutym rozmawiamy o komiksach!

„Bibliotalk” to najnowszy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Gospodarzem audycji jest Patryk Maciocha – pracownik działu Multimediów Zagłębiowskiej Mediateki. W podcaście będziemy rozmawiać na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdą się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtórować będzie niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdą się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

„Bibliotalk” nie będzie kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej Biblioteki skupią się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniać je będą: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie zabraknie ciekawostek, recenzji, poleceń. Audycje publikowane będą raz w miesiącu.

Lutowy odcinek „Bibliotalku” poświęcony został komiksom. W roli gościa wystąpił Karol Kućmierz, filmoznawca, pracownik Wypożyczalni dla Dorosłych Zagłębiowskiej Mediateki.

Karol Kućmierz jest absolwentem kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Interesuje się współczesną kulturą audiowizualną, muzyką i literaturą. Jest laureatem licznych konkursów recenzenckich i krytycznofilmowych oraz oddanym fanem komiksów.

Bezpośrednie linki:

Link do podcastu na Anchor.fm

Link do kanału głównego na Spotify

Link do podcastu na Spotify

Link do podcastu na YouTube

Link do podcastu na Breaker

Link do podcastu na Google Podcasts

Link do podcastu na RadioPublic

Link do podcastu na PocketCasts

(Jeśli nie możecie nas znaleźć na swoich ulubionych platformach podcastowych, prosimy o chwilkę cierpliwości - serwisy potrzebują czasu na prawidłowe zindeksowanie nowych podcastów. Powyższe bezpośrednie linki powinny bez problemu odesłać Was do naszego podcastu)

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).