kwadrans IGRNa kanapie najnowszego „Kwadransa Twarzą w Twarz" zasiadł Igor Surma, raper z Sosnowca, szerzej znany jako IGR. To artysta, który nie tylko stawia czoła trudnościom, ale także stanowi źródło inspiracji dla innych, dzięki swojej determinacji. Jego życie nie było pozbawione wyzwań. Po wypadku, „spotkaniu z pociągiem”, przeszedł przez ciężki okres rehabilitacji i leczenia, obecnie znowu stoi na własnych, choć metalowych, nogach. Wielu mogłoby się załamać w obliczu takiej tragedii, jednak IGR pozostał nieugięty. Jego determinacja i siła ducha pozwoliły mu przetrwać. Obecnie poświęca się całkowicie muzyce, wykorzystując rap jako narzędzie do wyrażania siebie i swoich doświadczeń.

Jednak muzyka to nie jedyny obszar, w którym działa. Poza sceną muzyczną angażuje się również w działania charytatywne na rzecz zwierząt. Współpracując z Fundacją Skrzydlaty Pies, wspólnie z Gabi Mystic i Prezesurą, stworzył teledysk, który ma na celu skupienie uwagi na potrzebach schroniskowych czworonogów.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z IGR, ponieważ jego historia może być inspiracją dla wszystkich, którzy spotykają na swojej drodze trudności. Pokazuje, że nawet w najcięższych chwilach można odnaleźć w sobie siłę i pasję do kontynuowania obranej drogi.

Link do odcinka: KLIK

"Kwadrans twarzą w twarz” to pierwszy zagłębiowski talk show! Projekt ma na celu przedstawienie sylwetek naszych lokalnych, „kulturalnych” bohaterów – osób, które poprzez swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto nietuzinkowych osobowości, utalentowanych ludzi, pozytywnie zakręconych artystów. Zapraszamy do subskrybowania kanału programu www.youtube.com/@15twt. Wszystkie odcinki będą publikowane właśnie tam, a także na Facebooku Biblioteki oraz – w wersji audio - w popularnych serwisach podcastowych.

Autorki projektu, Alicja Ludwichowska i Klaudia Pluta - która jest równocześnie gospodarzem każdego z odcinków - zaplanowały na początek serię wywiadów z ludźmi ze świata kultury pochodzącymi z Sosnowca. Ich goście, niezależnie od dziedziny w jakiej się specjalizują, będą osobami, które zdobywają szczyty swoich możliwości, a wręcz przekraczają swe granice, nie boją się wyzwań, są kreatywni, czasem wręcz szaleni w realizowaniu swoich wizji. Łączy ich na pewno jedno – pasja i zaangażowanie w to, co robią.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).