W pełni zgadzając się ze słowami Janusza Korczaka – „Bajka to magiczne okno, przez które dzieci spoglądają na świat. Pozwala przeżyć przygodę, o której się marzy, nauczyć się czegoś ważnego, a przede wszystkim – uwierzyć, że cuda są możliwe” – serdecznie zapraszamy w gościnne progi Zagłębiowskiej Mediateki na finał 10. edycji konkursu poetyckiego „Powiedzieć wierszem. Witajcie w mojej bajce”. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 13 grudnia 2023 o godzinie 17.00 w Świecie Nauki i Fantazji w Zagłębiowskiej Mediatece przy ul. Kościelnej 11 (poziom I).


Konkurs – inspirowany Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek – zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 19 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sosnowcu we współpracy z Filią nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej i Zagłębiowską Mediateką w Sosnowcu, która objęła konkurs patronatem i przyznała własną nagrodę specjalną. Konkurs adresowany był do uczniów klas II i III szkół podstawowych z terenu Sosnowca. W skład jury weszli bibliotekarze sosnowieckiej biblioteki oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 19. Każdy z jurorów typował dwa wiersze, które jego zdaniem zasługiwały na uznanie. Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Szymon Krzysik (SP nr 46)
II miejsce ex aequo – Magdalena Warjas (SP nr 13) oraz Borys Kosałka (SP nr 48)
III miejsce – Hanna Drabczyk (SP nr 19)
Wyróżnienia – Emilia Gola (SP nr 13), Oleksander Sorochak (SP nr 3), Dominik Wójcikiewicz (SP nr 35)
Specjalne wyróżnienie Zagłębiowskiej Mediateki – Jan Kazanecki (SP nr 46)

Podczas uroczystości wszyscy uczestnicy konkursu będą mogli zaprezentować swoje utwory przed zgromadzoną publicznością, a po oficjalnej części spotkania zostaną zaproszeni do bliższego poznania budynku Zagłębiowskiej Mediateki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie.

 

Regulamin konkursu. KLIK

logo 19Logo MBP poziome